У Forbes зробили прогноз щодо використання F-16 українськими пілотами
Категорія
Україна
Дата публікації

У Forbes зробили прогноз щодо використання F-16 українськими пілотами

F-16
Джерело:  Forbes

Винищувачі F-16 в Україні повинні будуть першочергово полювати на російські носії керованих авіабомб, і це може призвести до великих втрат літаків F-16 одразу після введення їх у бій.

Що чекати від використання F-16 українськими пілотами

Як пише Forbes, українські винищувачі МіГ-29 і Су-27 можуть виявляти повітряні цілі на відстані близько 80 або понад 90 км і вражати їх на відстані приблизно половини цієї відстані.

Це означає, що їм потрібно перетнути лінію фронту, щоб вступити в бій з російськими літаками, озброєними КАБ, — чого українські пілоти зазвичай не роблять, оскільки їм бракує систем РЕБ, і літаючи поблизу російських позицій, вони надзвичайно вразливі для російської ППО.

Водночас, зазначає Forbes, 50 або 60 літаків Lockheed Martin F-16 можуть дати українському командуванню нові можливості.

Оснащені системою самозахисту AN/ALQ-213, яка об'єднує датчики, капсульні постановники перешкод і засоби протидії для захисту літака від ракет, F-16 можуть безпечно літати ближче до лінії фронту або навіть над нею. Виявивши цілі на відстані до 112 км за допомогою своїх радарів AN/APG-66(V)2, пілоти F-16 можуть запускати ракети AIM-120 з відстані понад 70 км — досить далеко, щоб вразити російські бомбардувальники, не заглиблюючись углиб території Росії, — пише видання.

Яка головна перевага F-16

Крім того, однією з головних переваг F-16 є AIM-120 ракета типу “вистрілив і забув” із власним крихітним радаром, завдяки якому пілот може відступити відразу після пострілу.

Ніхто не стверджує, що F-16, який стріляє AIM-120, є суперзброєю або невразливим для ворожих ракет. Щойно Україна введе їх у бій найближчими тижнями або місяцями, то втратить F-16 і їхніх пілотів — потенційно багатьох із них. Велике питання в тому, що Київ виграє від цієї жертви, — підкреслюють у Forbes.

Якщо українське командування справді усвідомлює небезпеку, яку російські КАБ становлять для українських позицій на землі, вони мають агресивно розвернути F-16 і націлитися на російські літаки Sukhoi, вважають у Forbes.

Хоча, зазначають експерти, проблема, створювана широким використанням КАБ, найімовірніше, збережеться і вирішиться тільки за рахунок додаткових закупівель і розгортання систем протиповітряної оборони “Патріот” і F-16, оснащених сучасними системами протиповітряної оборони “повітря-повітря”.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?