У МОЗ застерегли українців про мутації коронавірусу
Категорія
Україна
Дата публікації

У МОЗ застерегли українців про мутації коронавірусу

У МОЗ застерегли українців про мутації коронавірусу
Джерело:  online.ua

У Міністерстві охорони здоров'я звернули увагу українців на появу нового мутованого різновиду коронавірусу COVID-19 у норок. Утім, головний санітарний лікар Віктор Ляшко також згадав про відсутність доказів антигенної мутації. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву експерта у Facebook.

За його словами, інфекція у норок, яку виявили у Данії, відома за назвою "варіант кластера 5", що характерна поєднанням невиявлених раніше. мутацій чи змін.

"Ймовірність антигенної мутації SARS-CoV-2 ще не доведена, але у найгіршому випадку антигенна мутація може мати наслідки для імунітету, реінфекцій та ефективності вакцин від COVID-19. Щодо вакцин – багато із кандидатів у вакцини від COVID-19 використовують спайк-білок коронавірусу у якості цілі", - пояснив Ляшко.

Санітарний лікар наголосив, українська сторона вже провела контакт з послом Данії Олегом Егбергом Міккельсеном щодо ситуації з інфікованими тваринами. Наразі норок масово знищують на відповідних фермах, щоб не допустити поширення вірусу серед 280 тисяч людей, які мешкають у цих регіонах.

"Як головний державний санітарний лікар, проінформував Держпродспоживслужбу, Мінекономрозвитку, Національну академію наук, Національну академію медичних наук щодо проведення оцінки ризиків пов’язаних з поширенням SARS-CoV-2 у популяції норок впливом на заходи, що зараз впроваджуються для стримування поширення коронавірусної хвороби", - резюмував Ляшко.

Як повідомляв ONLINE.UA, вже в шести країнах зафіксовано спалах коронавірусу серед тварин, яких заразили люди. Вірус SARS-CoV-2, зокрема, виявили у норок на фермах в Данії, Нідерландах, Іспанії, Швеції, Італії та США. У ВООЗ б’ють на сполох через спалахи коронавірусу серед тварин, бо це не тільки норки, а й собаки, домашні кішки, леви й тигри.

Категорія
Світ
Дата публікації

Скандал навколо World Press Photo. Журі попросило вибачення в усіх українців

У World Press Photo публічно визнали свою помилку
Джерело:  Детектор медіа

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили в українського народу за поєднання двох несумісних робіт в одну візуальну пару "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра.

Головні тези:

  • Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) засудила результати міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року.
  • Журі відмовилося скасовувати премію фотографу російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайлу Терещенку.

У World Press Photo публічно визнали свою провину

Що важливо розуміти, німецький фотограф Флоріан Бахмаєр на своїй світлині показав шестирічну українку Ангеліну з Харківської області. Вона почала страждати на панічні атаки через постійні обстріли з боку армії Росії.

Це фото отримало назву Beyond the Trenches та на думку автора, "стало емоційним центром європейського блоку".

До нього у візуальну пару неочікувано для всіх додали світлину німецької фотографки Нанни Гайтманн.

Її знімок має назву Underground Field Hospital — на ньому зображений поранений бойовик "ДНР", що воював на боці російської армії.

Після того, як спалахнув гучний скандал через поєднання цих несумісних фото, представники премії врешті-решт офіційно визнали свою помилку.

Вони заявили, що існує очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання.

Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі, — виступила з заявою з цього приводу очільниця міжнародного журі Люсі Контичелло.

Попри це, вказано, що журі відмовилося скасувати премію, яку отримав фотограф російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайло Терещенко.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?