Федеральне відомство по судноплавству і гідрографії (BSH) 17 травня відхилило скаргу екологів, яка заблокувала будівництво "Північного потоку-2". Регулятор дозволив продовжити прокладку труб газопроводу в водах Німеччини.
Джерело: прес-реліз BSH
Як відомо, в позові екологи виклали масштаб загрози для природи з боку російського газопроводу. За їх підрахунками, "Північний потік-2", зокрема, безпосередньо руйнує середовище проживання на морському дні на площі розміром понад 16 футбольних полів, але загальна зона його негативного впливу більш ніж в десять разів більше. Також екологи звертали увагу, що територія району прокладки "Північного потоку-2" має особливе значення для гніздових птахів.
У BSH "після ретельної оцінки всіх інтересів, які слід було прийняти до уваги" прийняли рішення все ж таки розблокувати "Північний потік-2". Регулятор прийшов до висновку, що будівництво газопроводу "не буде мати будь-якого значного несприятливого впливу на окремі види птахів", гніздування яких на період прокладки труб уже завершиться.
Головне про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік - 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб - в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проекті через санкції США.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона - Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.
20 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час першої очної зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим планує підняти тему СП-2.