У Німеччині розблокували Північний потік 2
Категорія
Світ
Дата публікації

У Німеччині розблокували Північний потік 2

У Німеччині розблокували Північний потік 2
Джерело:  online.ua

Федеральне відомство по судноплавству і гідрографії (BSH) 17 травня відхилило скаргу екологів, яка заблокувала будівництво "Північного потоку-2". Регулятор дозволив продовжити прокладку труб газопроводу в водах Німеччини.

Джерело: прес-реліз BSH

Як відомо, в позові екологи виклали масштаб загрози для природи з боку російського газопроводу. За їх підрахунками, "Північний потік-2", зокрема, безпосередньо руйнує середовище проживання на морському дні на площі розміром понад 16 футбольних полів, але загальна зона його негативного впливу більш ніж в десять разів більше. Також екологи звертали увагу, що територія району прокладки "Північного потоку-2" має особливе значення для гніздових птахів.

У BSH "після ретельної оцінки всіх інтересів, які слід було прийняти до уваги" прийняли рішення все ж таки розблокувати "Північний потік-2". Регулятор прийшов до висновку, що будівництво газопроводу "не буде мати будь-якого значного несприятливого впливу на окремі види птахів", гніздування яких на період прокладки труб уже завершиться.

Головне про будівництво Північного потоку 2

  • Газопровід Північний потік - 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.

  • Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб - в німецьких.

  • Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проекті через санкції США.

  • США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона - Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.

  • 20 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час першої очної зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим планує підняти тему СП-2.

Категорія
Технології
Дата публікації

Компанія Meta отримала звинувачення у створенні незаконної монополії — чим це загрожує

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.

Головні тези:

  • Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
  • Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
  • Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.

На Meta чекає суд: що сталося

Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.

Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.

Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.

Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.

Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.

У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.

Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.

Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?