На думку багатьох експертів, рідкоземельні матеріали є нафтою майбутнього, проблема лише в тому, що їх видобуток пов'язаний з великими фінансовими витратами і великою шкодою екології. Тому багато вчених і ламають голови над їх переробкою, передає econet.ru.
Дотепер дослідники намагалися отримати окремі рідкоземельні метали з магнітів. Проте технології для цього достатньо складні і дорогі. Німецьким ученим вдалося цей процес значно спростити і зробити більш ефективним.
Процес переробки постійних магнітів відбувається в кілька етапов.Сначала матеріал зріджують. Розігрітий до температури вище тисячі ° C, він потрапляє на мідне колесо, яке охолоджується водою і обертається зі швидкістю 10-35 м на секунду. Як тільки крапля розплаву стосується міді, вона за секунду віддає свій жар металу і застигає. Під час цього виникають пластівці, які розмальовують в порошок, з якого потім можна знову виробляти нові постійні магніти. Поки вторинний продукт своїми магнітними властивостями поступається комерційним магнітам. Тому команда продовжує працювати над оптимізацію процесу рециклінгу.
Вчені вже побудували демонстраційну установку, яка здатна переробляти до півкілограма розплаву. Поки невідомо, підійде технологія для промислового використання.