У новий пакет військової допомоги Україні від США на 200 млн дол входять додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкова зброя та інше обладнання
Що увійшло до нового пакету допомоги від США
У США розкрили, що входить до нового пакета військової допомоги Україні на 200 млн дол.
Новий пакет військової підтримки США містить:
ракети ППО АІМ-9М;
компоненти системи ППО;
додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARMs);
ракети трубного пуску з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
протитанкові системи Javelin і AT-4;
понад 4 мільйони патронів до стрілецької зброї;
підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
запчастини, генератори, ремонтне та інше допоміжне обладнання.
У Міноборони США відзначили, що це 53-й пакет військової допомоги Україні, яку виділяє Адміністрація Байдена. Зброю та військове обладнання нададуть із запасів Пентагону.
Що відомо про допомогу від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.
Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.
2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.
7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.
Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.
6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.
У вівторок, 12 грудня, Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони.
У цьому пакеті використовується допомога, яка була раніше дозволена для України упродовж попередніх фінансових років.