У Покровську з-під завалів врятували 3 людей
Категорія
Україна
Дата публікації

У Покровську з-під завалів врятували 3 людей

ДСНС України
ДСНС

Рятувальники дістали з-під завалів трьох людей після російського удару по місту Покровськ Донецької області вранці 13 жовтня.

У Покровську з-під завалів врятували 3 людей

У Покровську завершено аварійно-рятувальні роботи на місці обстрілу. З-під завалів двох частково зруйнованих адмінбудівель врятовано 3 людей, - повідомляють в ДСНС.

Повідомляється, що до робіт від ДСНС залучали 23 рятувальників та 5 одиниць техніки. 

Армія РФ вдарила по Покровську

Ранок у Покровську почався з ворожих обстрілів. Росіяни завдали удару по середмістю – вже зараз (10:06) відомо про щонайменше 1 загиблого і 13 поранених. Пошкоджено 2 будівлі, - говориться в повідомленні.

Тип використаної зброї та остаточні наслідки удару встановлюються.

ДСНС повідомила, що з-під завалів врятували 3 особи.

За даними рятувальників, зруйновано дві адміністративні будівлі.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені розробляють унікальний захист від космічної радіації для астронавтів

Радіація
Джерело:  New Atlas

Науковці винайшли новий спосіб захисту астронавтів від космічної радіації за допомогою гідрогелю. Дослідження показують, що цей матеріал може стати ефективним бар'єром для майбутніх космічних місій, включаючи польоти на Марс.

Головні тези:

  • Гідрогель виявився ефективним бар'єром від космічної радіації та може стати ідеальним захисним матеріалом для космічних кораблів у майбутніх місіях.
  • Потенційна загроза здоров'ю астронавтів від космічної радіації на міжпланетних подорожах, таких як політ на Марс, створює необхідність у розробці нових технологій захисту.
  • Використання суперпоглинаючого полімеру у поєднанні з технологією 3D-друку дозволяє створити радіаційні щити для космічних кораблів та скафандрів.

Гідрогель захистить астронавтів від космічної радіації

Магнітне поле Землі надійно захищає все живе на планеті від космічного випромінювання. Однак чим далі від Землі, тим вищу дозу радіації отримує людина.

Наприклад, за один день на Міжнародній космічній станції (МКС) астронавти отримують таку ж дозу, як за рік на поверхні Землі. Для міжпланетних подорожей, таких як політ на Марс, цей показник ще вищий і становить серйозну загрозу здоров'ю астронавтів.

Ідеальним захисним матеріалом для космічних кораблів для поглинання енергії є звичайна вода. Завдяки своїй щільності та молекулярному складу вона ефективно блокує радіаційні частинки. Однак вода на борту корабля становить потенційну небезпеку через ризик витоків і коротких замикань, а також може впливати на центр мас корабля в умовах невагомості.

Гідрогелі вже широко застосовуються в медицині та промисловості завдяки своїй здатності утримувати велику кількість води в безпечному полімерному каркасі.

У своєму дослідженні вчені аналізували суперпоглинаючий полімер (SAP), здатний збільшуватися в сотні разів при поглинанні води.

Поєднання цього полімеру з 3D-друком відкриває шлях до створення радіаційних щитів для космічних кораблів та скафандрів.

Експерименти показали, що гідрогелі безпечні для використання в космосі. У новому проєкті науковці застосовують технології, які дозволять надати матеріалу тривимірну структуру та розширити виробничий процес, наближаючи людство до впровадження цього матеріалу в реальні місії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?