У Польщі розібрали пам'ятник воїнам УПА: опубліковані фото
Категорія
Світ
Дата публікації

У Польщі розібрали пам'ятник воїнам УПА: опубліковані фото

У Польщі розібрали пам'ятник воїнам УПА: опубліковані фото

У середу, 26 квітня, у селі Грушовичі в Підкарпатському воєводстві Польщі місцеві націоналісти розібрали пам’ятник воїнам УПА, який до цього вже плюндрували вандали.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Європейську правду.

Пам’ятник був споруджений на місцевому цвинтарі 23 роки тому. Село Грушовичі розташоване поряд із містом Перемишль, де проживає чимала українська громада.

За повідомленнями перемишльського сайту portalprzemyski.pl, пам’ятник демонтували члени польських націоналістичних організацій за дозволом місцевої влади як "нелегально встановлений". На фотографіях видно, як чоловіки у чорних футболках із зображеною на них "антибандерівською" символікою зняли з аркоподібного монумента металевий тризуб, а сам пам’ятник розібрали на частини.

Повідомляється, що частини монументу залишатимуться на кладовищі певний час, на випадок, якщо хтось оголосить себе власником або відповідальним за нього. Однак, якщо знайдеться хтось, хто захоче використати їх для будівельних цілей, муніципалітет розгляне такий варіант.

Читайте також: Поляки приголомшили заявою у справі про спалення прапора України

"Об’єднання українців Польщі" висловило протест з приводу демонтажу пам’ятника на кладовищі у Грушовичах, назвавши інцидент у Грушовичах "черговою антиукраїнською провокацією".

"Об’єднання українців Польщі" наголошує на тому, що демонтаж українського монумента здійснено за два дні до 70-річчя операції "Вісла", під час якої було депортовано близько 140 тисяч українців до Польщі. Заходи, присвячені цій даті, відбуватимуться в Перемишлі з 28 квітня до 1 травня, тож не виключено, що польські радикали прагнуть спровокувати конфлікт із українською громадою.

Як повідомляв ONLINE.UA, 11 листопада 2016 року у Варшаві в рамках Маршу незалежності спалили прапор України.

29 березня прокуратура Варшави призупинила розслідування у справі про спалення прапора України під час Маршу незалежності в столиці Польщі.

Категорія
Світ
Дата публікації

Французька політикиня Ле Пен визнана винною у розтраті коштів ЄС

Ле Пен
Джерело:  The Guardian

Лідерку ультраправої партії Франції "Національне обʼєднання" Марін Ле Пен, а також ще вісьмох депутатів Європарламенту визнали винними у розтраті коштів Європейського союзу (ЄС). Тепер під питанням її участь у президентських виборах.

Головні тези:

  • Марін Ле Пен та вісім депутатів Європарламенту визнані винними у розтраті коштів ЄС, що може позначитися на іхній подальшій кар'єрі та участі у президентських виборах.
  • Ле Пен відома своєю антиіміграційною риторикою та негативним ставленням до Євросоюзу.
  • Після проросійської позиції Ле Пен отримала критику і втратила підтримку серед електорату внаслідок вторгнення Росії в Україну.

“Подружка Путіна” Ле Пен отримала вирок суду

Про вироки кожному з підсудних буде повідомлено окремо.

Зазначається, що підсудні не були звинувачені у привласненні коштів, а скоріше у їх використанні на користь своєї партії.

Розслідування також показало, що це були не адміністративні помилки ... а розкрадання в рамках системи, створеної для скорочення витрат партії, — заявив суддя.

The Guardian додає, що суд постановив, що Ле Пен заборонено балотуватись на державні посади. Водночас суддя поки що не повідомив, протягом якого терміну діятиме заборона.

Окремо варто додати, що наступні президентські вибори у Франції відбудуться у 2027 році.

Марін Ле Пен — французька політикиня, лідерка правопопулістської партії "Національне об'єднання" (раніше "Національний фронт"). Вона відома своєю антиіміграційною риторикою, євроскептицизмом і намаганнями змінити імідж партії, яку раніше очолював її батько Жан-Марі Ле Пен.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ле Пен зазнала критики через її давню проросійську позицію. Вона підтримувала тісніші відносини з Москвою.

Згідно з опитуванням, яке проводилось у середині грудня 2024-го, Ле Пен мала від 35 до 38% підтримки електорату.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?