У Польщі скасують деякі виплати українським біженцям
Категорія
Світ
Дата публікації

У Польщі скасують деякі виплати українським біженцям

Біженці

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про допомогу біженцям з України.

Головні тези:

  • Президент Польщі підписав зміни до закону про допомогу біженцям з України, що передбачають скасування деяких виплат.
  • Українці зможуть продовжувати отримувати доступ до медичних послуг, соціальних виплат та допомоги для виховання дітей під певними умовами.
  • Нові правила про пільги для українських учнів в польських навчальних закладах набудуть чинності з 2025 року.
  • Українські біженці в Німеччині мають право на вільний вибір щодо повернення на Батьківщину.
  • У Чехії розпочато пілотний проєкт, що передбачає добровільний виїзд українських біженців.

Деякі виплати для українців у Польщі будуть скасовані

Зміни в законі продовжують строк дії тимчасового захисту українських біженців з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025 року. Таким чином українці й надалі зможуть отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат.

Про це повідомила пресслужба Канцелярії президента країни.

Також призначення та виплата допомоги на виховання дітей будуть залежати від того, чи навчається дитина у польському закладі освіти. Йдеться про допомогу у розмірі 800 злотих та за програмою "Добрий старт" — виплата 300 злотих, яку раз на рік отримують батьки школярів для купівлі шкільних речей та підготовки до нового навчального року.

Крім того, новим законом визначено максимальний 36-місячний термін, впродовж якого українські учні можуть брати участь у додаткових безплатних заняттях з польської мови. Рішення буде стосуватися учнів, які почали заняття у 2022/2023 та 2023/2024 навчальних роках.

Нові правила про пільги для українських дітей, які ходять у польську школу чи дитячий садок, почнуть діяти з періоду пільг, який почнеться з 1 червня 2025 року та з 2025/2026 навчального року ("Добрий старт"), пояснює Rzeczpospolita.

Своєю чергою для того, щоб отримати номер PESEL українські біженці повинні показати проїзний документ, а заявку на PESEL зі статусом UKR потрібно буде подавати "негайно після прибуття" до Польщі.

Також у поправці йдеться, що з 1 липня фінансування підтримки для поляків, які прийняли українських біженців, буде можливим лише на підставі договору з місцевою владою.

Проте закон передбачає скасування одноразової соціальної допомоги в Польщі для біженців з України розміром 300 злотих. Крім того, планується запровадити конкретні підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання українців.

Українські біженці в Європі

Німеччина не буде примушувати українських біженців повертатися на Батьківщину.

Рішення про те, чи хочуть вони повернутися на Батьківщину і коли, залишається за українцями, які знайшли у нас притулок. Німеччина не чинить жодного тиску і не виплачує жодних премій за повернення, — зауважила міністр розвитку країни Свенья Шульце.

Своєю чергою Чехія почне відправляти українських біженців додому, адже країна запускає пілотний проєкт, завдяки якому українці зможуть добровільно виїхати з країни.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?