У ПЦУ через питання Статуту проявився конфлікт поколінь - ЗМІ
Категорія
Україна
Дата публікації

У ПЦУ через питання Статуту проявився конфлікт поколінь - ЗМІ

У ПЦУ через питання Статуту проявився конфлікт поколінь - ЗМІ
Джерело:  golos.ua

Про те, що два митрополити представляють різні сторони в спорі щодо порядку формування Синоду, ролі Почесного Патріарха Філарета в управлінні церквою і необхідності зміни її Статуту, повідомляє  ONLINE.UA  з посиланням на ІА «ГолосUA».

У ПЦУ проявився конфлікт двох поколінь еліт на ґрунті розбіжностей щодо того, який статут кращий. Прибічники молодих архієреїв цілком задоволені чинним статутом, який був написаний за грецькими зразками і який не можна змінити, але можна виконувати на власний розсуд. А ті, хто цінує досвід старшого покоління, виступають за збереження традицій і наступності шляхом бережіння ролі Почесного Патріарха Київського і усієї Русі-України – і, ймовірно, вважали за краще б дотримуватися всіх вимог такого статуту, який в принципі можливо змінити.

Митрополит ПЦУ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф (Василиків) 2 квітня виступив проти пропозиції патріарха Філарета щодо перегляду Статуту.

У своїй  замітці  на сайті «Київське православ'я» він зазначив, що навіть у разі провалу Об'єднавчого Собору УПЦ КП вже не залишилася б колишньою, оскільки єпископи більше не хочуть бути мовчазними виконавцями та не погодяться з реанімацією старої структури. Водночас, визнавши, що єпископат заплющив очі на «деякі порушення» при скликанні нинішнього складу Синоду, Владика звинуватив прихильників зміни Статуту в спробі відновити в ПЦУ радянську систему управління зразка «митрополитбюро». Крім того, на відміну від патріарха  Філарета, митрополит Іоасаф (Василиків) заявляє, що внесення коректив в Статут ПЦУ призведе до нового розколу і відкликання Томосу.

У відповідь інший Владика Іоасаф (Шибаєв) – митрополит Білгородський і Обоянський, – того ж дня розмістив на своїй сторінці у «Фейсбуці» відкрите звернення, в якому висловився проти спроб усунути Святішого Філарета від управління ПЦУ і підкреслив необхідність внесення змін до її Статуту. При цьому він звинуватив ряд молодих ієрархів в обмані, а також висловив розчарування ходом підготовки до Об'єднавчого собору і подальшим розвитком подій. Митрополит Іоасаф також глибоко стурбований невизначеністю статусу православної української діаспори, а також знущанням невдячних членів Синоду над Патріархом.

«Де брехня, там присікається Божа Благодать. І все, зроблене на основі брехні, неправди, не має сили в Церкві, а являється, по слову Батьків Другого Вселенського Собору про Максима Кініка – нікчемним», – нагадав митрополит Іоасаф (Шибаєв) у своєму зверненні, а також закликав молитися за патріарха Філарета: «Всеукраїнська паство Святішого Патріарха Філарета, моліться старанно Богу про свого Патріарха! Пам'ятайте про те, що тільки й тільки його зусиллями ми маємо свою, тепер уже офіційно визнану Церкву!»

Категорія
Світ
Дата публікації

У Путіна цинічно зажадали відновлення прямих переговорів з Україною

Пєсков
Джерело:  online.ua

Російська Федерація чекає від Києва сигналу про відновлення прямих перемовин щодо миру. Про це цинічно заявив прессекретар нелегітимного президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Головні тези:

  • У Путіна цинічно вважають, що Україна повинна проводити прямі перемовини про закінчення війни з Росією.
  • В Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії заборонено переговори з Путіним.

У Путіна вимагають прямих перемовин з Україною

Журналісти запитали у Пєскова — від кого Москва чекає сигнал про відновлення мирних переговорів.

Від Києва принаймні. Київ має вжити якихось дій у зв'язку з цим. У них же є юридична заборона на переговори. Але поки що ми не бачимо жодних дій.

За словами речника Кремля, Росія нібито залишається відкритою для переговорів щодо України, "але м'яч не на стороні Москви, Київ поки не демонструє договороспроможність".

Нагадаємо, що у жовтні 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість проведення переговорів із нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним.

Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

  • констатувати неможливість проведення переговорів з Володимиром Путіним.

  • схвалити текст Спільного звернення президента України, голови Верховної ради України та прем’єр-міністра України до Організації Північноатлантичного договору;

21 квітня російський диктатор Володимир Путін відреагував на пропозицію президента України Володимира Зеленського про припинення ударів по об'єктах цивільної інфраструктури на 30 днів. За словами глави Кремля, з такою ініціативою потрібно розібратися. Також він допустив двосторонні переговори з Україною для обговорення такого питання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?