Російський політолог Лілія Шевцова вважає, що Крим вже не служить для легітимізації російської влади, а скоріше, навпаки, стає для президента РФ Володимира Путіна тягарем.
Про це Шевцова сказала в інтерв'ю ONLINE.UA.
"Для Кремля проблема легітимності стоїть дуже гостро. І це незабаром стане найбільшим викликом для російського самодержавства. Колись Руссо говорив: "Навіть у найсильнішого бракує сили, щоб завжди бути господарем. Якщо він не оверне силу в право, а покору - в обов'язок". Кремль в ситуації вичерпання внутрішніх ресурсів буде змушений відчайдушно шукати нові джерела легітимності", - сказала вона.
"Військовий патріотизм і "кримський консенсус", які були основою для легітимації російської влади, починаючи з 2014 року, поступово вивітрюються", - додала експерт.
Нагадаємо, що Україна не визнає легітимними повноваження більшості обраних 18 вересня депутатів Державної думи РФ, зокрема тих, хто балотувався в Криму.
Повний текст інтерв'ю читайте на ONLINE.UA: У Путіна є головний біль, згода навколо Криму вивітрюється - російський політолог.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Вступ України в НАТО. Рютте відреагував на скандальні заяви Трампа

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прокоментував гучні заяви президента США Дональда Трампа про те, що Україна ніколи не стане членом Альянсу. Як зазначив генсек, на Вашингтонському саміті було ухвалено, що шлях України до НАТО є незворотнім — заяви Трампа нічого не змінили.
Головні тези:
- Генсек НАТО Марк Рютте вкотре підтвердив незворотність шляху України до членства в Альянсі.
- Членство в НАТО для України є окремою перспективою й не залежить від припинення вогню на фронті та підписання мирної угоди.
Рютте заперечив твердження Трампа
Генсек НАТО звернув увагу на те, що Україні ніхто й ніколи не обіцяв, що членство в Альянсі буде частиною мирної угоди або припинення вогню.
І іноді я чую, що американці кажуть: ми не думаємо, що членство в НАТО буде частиною припинення вогню або мирної угоди, що це суперечить формулюванням Вашингтонського саміту. І тут я б не погодився. Я думаю, що це дуже добре узгоджується з формулюваннями Вашингтонського саміту. Це дві окремі речі: мирна угода і довгострокова перспектива.

Марк Рютте
Генсек НАТО
За словами Рютте, наразі члени НАТО, зокрема й США, працюють разом, щоб взяти командування у Вісбадені (нове командування НАТО — ред.), звідки надходить в Україну вся підтримка.
Окрім того, керівництво Альянсу намагається зрозуміти, як найкраще допомогти Україні стати ще більш взаємосумісною з НАТО, розбудовувати її власні збройні сили, досягти обнадійливого моменту мирної угоди чи припинення вогню.
І давайте сподіватися, що ми зможемо цього досягти. Тож над усіма цими питаннями ми дійсно тісно співпрацюємо, — наголосив Рютте.