У Раді нарешті розповіли, коли відбудеться земельний референдум
Категорія
Україна
Дата публікації

У Раді нарешті розповіли, коли відбудеться земельний референдум

У Раді нарешті розповіли, коли відбудеться земельний референдум

Заступниця голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа заявила, що референдум про продаж землі іноземцям в Україні відбудеться тоді, коли українці побачать ринок землі на практиці і зможуть зробити власні висновки.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "УНІАН".

"Референдум пройде не між першим і другим читаннями, і навіть не відразу після прийняття закону - через два-три роки. Люди побачать, як це працює на практиці, і зможуть зробити висновок, чи готові вони пускати іноземні компанії та іноземних громадян", - сказала вона.

За словами Підласої, планується два підходи до внесення правок про участь іноземців в ринку українських сільгоспземель при підготовці законопроекту до другого читання.

 "Перший - там залишаються всі положення про іноземців, а в заключних положеннях ми пишемо, що вони вступають в силу після всеукраїнського референдуму. Другий - вони виключаються", - сказала вона.

Як відомо, 13 листопада парламент схвалив законопроєкт Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, який вводить ринок землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. Український лідер Володимир Зеленський заявив, що громадяни інших держав та іноземні компанії отримають право купувати українську землю, тільки якщо на це дасть згоду український народ на референдумі.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що  влада Євросоюзу повністю підтримує плани уряду відкрити ринок землі в Україні, адже, на думку європейських політиків, саме це може "розкрити величезний потенціал для економіки України". В ЄС відзначили, що реформа повинна базуватися на верховенстві права і принципах стійкості, прозорості та справедливості.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна готова купити у США 10 систем Patriot — Зеленський

Patriot
Джерело:  CBS News

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова купити у США десять систем Patriot або отримати ліцензії на їхнє виробництво. За його словами, Київ шукає всі можливі формати, щоб захистити мирне населення.

Головні тези:

  • Україна планує купити у США 10 систем Patriot або отримати ліцензії на їхнє виробництво для захисту мирного населення від ракетних атак.
  • Президент Зеленський заявив про готовність витратити 15 мільярдів доларів на закупівлю 10 систем Patriot для захисту великих міст.
  • Україна розглядає різні варіанти співпраці, включаючи купівлю ліцензій на виробництво систем Patriot та можливість отримання їх в оренду.

Україна може заплатити CША за 10 Patriot — Зеленський

Володимир Зеленський звернувся до США з пропозицією щодо придбання додаткових систем Patriot для посилення захисту українського неба від ракетних атак.

За словами Зеленського, Україна готова витратити 15 мільярдів доларів на закупівлю 10 систем, які зможуть захистити найбільші міста, де зосереджено скупчення людей.

Президент зазначив, що питання не стосується фінансів — Україна готова заплатити за ці системи.

Ми готові заплатити ці 15 мільярдів. Ми знайдемо ці гроші, і все будемо сплачувати.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Також, за словами Зеленського, деякі європейські партнери висловили готовність допомогти фінансово, аби Україна змогла отримати необхідне обладнання.

Але США кажуть, що сьогодні немає можливостей, але в цей час вони передають такі системи, наприклад, Ізраїлю.

Зеленський зазначив, що Україна готова до різних варіантів співпраці, зокрема купити ліцензії на виробництво систем Patriot і відповідних ракет. Він запропонував можливість отримання цих систем в оренду від країн, де вони вже розміщені, і навіть повернути їх за потреби.

Ми хотіли заплатити за це, мати ліцензії і тоді вже зрозуміти як і в який термін ми можемо побудувати повністю систему закриття нашого неба.

Володимир Зеленський підкреслив, що є багато форматів для забезпечення захисту України від російських атак, і для цього потрібне бажання та підтримка міжнародних партнерів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?