У Раді розказали про подальшу долю блокування мовного закону
Категорія
Політика
Дата публікації

У Раді розказали про подальшу долю блокування мовного закону

У Раді розказали про подальшу долю блокування мовного закону
Джерело:  LB.ua

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оптимістично налаштований у питанні про розблокування ухваленого вчора закону про мову. Про це він повідомив сьогодні під час пленарного засідання парламенту, інформує ONLINE.UA з посиланням на «Лівий берег».

За словами спікера Ради, згідно процедури народні депутати мають дві доби на внесення проектів постанов про скасування того чи іншого закону. Ставити їх на голосування швидше ніж за дві доби чи підписувати закон не можна. Це, за словами Парубія, дасть формальний привід для скасування закону в Конституційному суді.

«Якщо зараз допустити хоча б якесь порушення процедури, у противників закону про мову з’явиться привід для його оскарження в судовому порядку», – пояснив голова Верховної Ради.

Як заявив Андрій Парубій, всі постанови про скасування мовного закону будуть поставлені на голосування на найближчому пленарному засіданні 14 травня. Після цього він підпише закон та відправить його на підпис президенту.

Нагадаємо, що 25 квітня Верховна Рада України ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почала розглядати у другому читанні ще два місяці тому. Невдовзі після оголошення результатів голосування депутат фракції «Опозиційний блок» Олександр Вілкул оголосив про те, що йому вдалося заблокувати мовний закон подачею проекту постанови про скасування.

Для того, щоб Вілкулу вдалося скасувати новий закон, за його постанову 14 травня має проголосувати щонайменше 226 депутатів. З огляду на поточну конфігурацію сил у парламенті реалізація такого сценарію вкрай малоймовірна.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Британія запровадила новий пакет санкцій проти Росії

Британія
Джерело:  Politico

Велика Британія запровадила нові санкції проти РФ. Цього разу уряд країни заборонив експорт до Росії контролерів ігрових консолей, які, як зазначили в країні, використовуються для пілотування безпілотників на лінії фронту в Україні. 

Головні тези:

  • Нові санкції Великої Британії проти РФ спрямовані на обмеження доступу до інноваційного програмного забезпечення та технологій у російських оборонних та енергетичних секторах.
  • Пакет санкцій включає заборону на експорт контролерів ігрових консолей до Росії, які використовуються для пілотування безпілотників на фронті в Україні.
  • Санкції також охоплюють експорт хімікатів, електроніки, машин та металів, з метою обмеження військових та промислових можливостей Росії.

Британія ухвалила нові санкції проти РФ

Загалом новий пакет містить 150 торгівельних санкцій проти РФ. Крім того, Британія закрила доступ й до інших технологій, серед яких програмне забезпечення для пошуку та експлуатації нових нафтових та газових свердловин.

Сьогодні ми використовуємо всі наші можливості, щоб задушити російську військову машину, врятувати життя українців і захистити британський бізнес від цинічної російської експлуатації, - зазначив міністр у справах санкцій Великої Британії Стівен Доті.

Такий пакет санкцій переважно спрямований на припинення доступу до інноваційного програмного забезпечення та технологій до російського оборонного та енергетичного секторів разом з контролерами відеоігор, які російські окупанти використовують для БпЛА на війні в Україні.

Також такі обмеження були спрямовані на передачу технологій, які використовуються у виробництві товарів, що належать до "Спільних високопріоритетних товарів". До них належать електронні вироби, такі як підсилювачі та схеми. Уряд Британії називає ці товари "критично важливими" для російських військових розробок.

Крім того, новий пакет санкцій забороняє експорт хімікатів, електроніки, машин та металів, аби обмежити військові та промислові можливості РФ.

Перекриття енергетичних доходів Росії виснажить військову скарбничку Путіна - саме тому ми припиняємо продаж складного програмного забезпечення, яке використовується для отримання прибутку від нових запасів нафти і газу, запобігаючи використанню британського досвіду для підживлення російської військової машини. Ми також повністю забороняємо постачання до Росії контролерів для відеоігор, щоб запобігти їх використанню для пілотування безпілотників на фронті, тобто ігрових приставок.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?