У Росії починається епоха банкрутств
Категорія
Економіка
Дата публікації

У Росії починається епоха банкрутств

Кремль

Згідно з даними Міноборони Великої Британії, російська економіка стикається з дедалі більшою кількістю проблем на тлі війни проти України.

Головні тези:

  •  У країні-агресорці РФ стрімко загострюється інфляційний тиск.
  • Високі відсоткові ставки можуть обмежити інвестиції та розвиток бізнесу в Росії.
  • Зростання державних витрат, брак робочої сили та санкційний тиск створять ще більше проблем для Кремля.

ЦБ РФ продовжує ухвалювати ризиковані рішення

Британські розвідники звертають увагу на нещодавнє рішення Центробанку РФ щодо підвищення відсоткової ставки до 21%.

Що важливо розуміти, це найвищий показник з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Як зазначають у британському оборонному відомстві, такий рівень відсоткової ставки відображає стурбованість Центробанку РФ зростанням інфляційного тиску у російській економіці.

За словами очільниці ЦБ Ельвіри Набіуліної, з метою повернення інфляції під контроль, потрібно терміново запроваджувати "більш радикальні зміни" в грошово-кредитній політиці.

Проте ключові керівники російських компаній дедалі частіше критикують рішення Центробанку про збереження високих відсоткових ставок, додали у розвідці.

Епоха банкрутств у Росії набирає обертів

Британські аналітики звертають увагу на те, що високі відсоткові ставки в російській економіці, цілком можливо, обмежать інвестиції та зростання бізнесу.

Протягом останніх 3 років обсяг корпоративних кредитів та їхня частка, прив'язана до базової ставки Банку, збільшилися. Це призвело до того, що вищі відсоткові ставки призводять до зростання вартості боргу.

Ці витрати, найімовірніше, посилять фінансовий тиск на бізнес: за наявними даними, 2024 року кількість банкрутств компаній у Росії буде на 20 % вищою, ніж 2023 року, — мовиться у звіті.

У Міноборони Британії прогнозують, що наступного року інфляційний тиск, найімовірніше, посилюватиметься, оскільки прогнозується зростання державних витрат, а брак робочої сили і санкційний тиск збережуться.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?