Радник Державного департаменту Сполучених Штатів Дерек Шолле, який прибув до Києва зі спеціальним візитом, виступив з критикою щодо ідеї Володимира Зеленського про переговори стосовно війни на сході України.
Джерело: РБК-Україна
За словами дипломата. залучення американської сторони до процесу врегулювання у нормандському форматі не принесе покращення та не зможе призвести до результату, на який очікує президент України.
Перш за все необхідно вирішити головну проблему, якою у Вашингтоні назвали Росію - без цього розширення формату не завершить війну.
В американському уряді прагнуть підтримати мирний процес врегулювання та змусити РФ припинити агресію. Саме це доносив своєю чергою Джо Байден російському диктатору Володимиру Путіну під час зустрічі в Женеві.
“Наразі, я вважаю, участь США в нормандському форматі, – це, напевно, не те, що допоможе вирішити проблему. Проблема – це Росія, Росія – це агресор, той, хто створює проблеми... І знову-таки, це буде темою зустрічі президентів: прокласти шлях вперед до спільної роботи над зниженням напруженості і надати Україні підтримку, яка їй потрібна, щоб захиститися”, - пояснив посланець Вашингтона.
Зеленський про нормандський формат
Український президент неодноразово виступав з ідеями про розширення переговорного процесу. Нові учасники врегулювання війни могли б, на його думку, зрушити процес з мертвого місця, в якому він знаходиться наразі.
“Зараз я беру участь в процесі, який був розроблений до мого приходу (на посаду). Мінський процес повинен бути більш гнучким у цій ситуації. Він повинен служити цілям цієї, а не минулого. Є два варіанти: ми можемо змінити мінський формат, скорегувати його. Або ми можемо використовувати якийсь інший формат. Швидкість має значення. Темп цього процесу важливий, тому що ми втрачаємо людей щодня”, - пояснив Зеленський.
Він вважає доцільним залучити до переговорів нормандського формату ще Велику Британію, Канаду, Сполучені Штати.
Читайте також:
США готують "амбітний порядок денний" на візит Зеленського і переговори;
Україна, Грузія та Молдова підписали декларацію про майбутній вступ в ЄС.