У Швейцарії зупинили використання пристроїв для проведення евтаназії Sarco
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

У Швейцарії зупинили використання пристроїв для проведення евтаназії Sarco

Капсула для евтаназії Sarco
Джерело:  CNN

Влада Швейцарії домоглась зупинки роботи правозахисної групи, яка володіла капсулою із позбавлення людей життя за добровільним бажанням.

Головні тези:

  • Влада Швейцарії припинила використання капсули для евтаназії Sarco та розпочала кримінальне розслідування.
  • Евтаназія є легальною у Швейцарії, але вимагає суворого дотримання правил, зокрема, щодо втручання сторонніх осіб та корисливих мотивів.
  • Капсула для евтаназії має вбудовану кнопку, яка замінює кисень на азот, призводячи до смерті за лічені хвилини.
  • До організації подали заявку на евтаназію 371 людина, але після скандалу з капсулою деякі дії поставили під сумнів законність та етичність практики.
  • Введення капсули для евтаназії викликало широкі дебати у Швейцарії, в тому числі серед політиків, юристів та правозахисників.

Що відомо розробку та використання “капсули смерті у Швейцарії”

Зазначається, що зупинці прийому заявок на позбавлення життя представниками групи передував попередній арешт директора групи асистованих самогубств Last Resort Флоріана Віллета та ще кількох людей після першого застосування капсули для суїциду.

Першою у капсулі смерті померла 64-річна громадянка США, яка страждала на аутоімунне захворювання.

У Швейцарії зупинили роботу капсули для евтаназії Sarco
Капсула для евтаназії Sarco

Швейцарські правоохоронці зазначають, що триматимуть Флоріана Віллета під охороною на час проведення досудового розслідування.

У той же час інших підозрюваних вже відпустили.

Що відомо про механізм дії капсули-смерті

Підкреслюється, що станом на 23 вересня цього року 371 людина подала до організації заявку, бажаючи скоїти самогубство.

Капсула має внутрішню кнопку, яка замінює кисень всередині на азот, що вбиває людину за лічені хвилини.

Представники групи асистованих самогубств Exit International, керівник якої є розробником пристрою, заявляють, що юристи вважають їхні дії цілком законними.

Швейцарія є однією з небагатьох країн у світі, де асистування під час самогубства є легальним. Однак за умови, що людина покінчила з життям без "стороннього втручання", а ті, хто допомагає їй померти, не роблять це з "корисливих мотивів".

Після першого використання капсули міністерка внутрішніх справ Швейцарії Елізабет Бауме-Шнайдер поставила під сумнів її моральний і правовий статуси. Також це викликало дебати серед законодавців.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?