У західній розвідці підтверджують смерть Пригожина — NYT
Категорія
Світ
Дата публікації

У західній розвідці підтверджують смерть Пригожина — NYT

У західній розвідці підтверджують смерть Пригожина — NYT
Джерело:  online.ua

На Заході підтверджують той факт, що глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин загинув унаслідок аварії літака у Тверській області.

Джерело: The New York Times

У західній розвідці підтверджують смерть Пригожина

Чиновник відмовився називати своє ім'я і говорив на умовах анонімності. За його словами, після проведення непублічної оцінки існує висока ймовірність того, що Євген Пригожин все ж був на борту літака, який розбився напередодні.

Чиновник заявив, що рішення ґрунтується на "безлічі показників", які оцінив його уряд, — ідеться в повідомленні.

При цьому, офіційні особи Сполучених Штатів Америки не давали публічно оцінку результатів події.

Після звісток про падіння літака інформацію доповіли в Білий дім. Президент США Джо Байден практично відразу відреагував і заявив, що це було очікувано. При цьому, було зазначено, що точними даними ніхто не володіє.

Я не знаю точно, що сталося, але я не здивований. У Росії мало що відбувається, за чим би не стояв Володимир Путін. Але я точно не знаю, — йдеться в повідомленні.

Після військового заколоту в червні американський глава держави вже попереджав Євгена Пригожина про те, що йому слід бути обережним і особливо стежити за своїм харчуванням.

Що відомо про ймовірну загибель Пригожина 

Слідком РФ відкрив кримінальну справу по факту падіння літака Пригожина за статтею "нарушение правил безопасности движения и эксплуатации воздушного транспорта".

Все більше росЗМІ з посиланням на джерела пишуть, що Пригожин, Уткін та інші командири групи Вагнера нібито все ж таки були на борту літака, що розбився. Також повідомляється, що ніхто не може додзвонитися до Пригожина.

Повідомляється, що авіакатастрофа сталася поряд із військовим аеродромом Хотілово, який використовується наближеними Путіна для поїздок до резиденції Валдай.

Читайте також: 

Категорія
Україна
Дата публікації

Заклали 2 трлн 230 млрд гривень. Що відомо про новий наказ Зеленського

Денис Шмигаль
Зеленський

Глава держави Володимир Зеленський наказав виробити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів, а також близько 3 тисяч крилатих ракет і ракет-дронів протягом 2025 року.

Головні тези:

  • Украина закладывает 2 трлн 230 млрд. гривен на оборону и безопасность страны.
  • Правительство планирует привлечь более миллиарда долларов на "датскую модель" закупки оружия для украинской армии.

Україна готується до продовження своєї оборони

З заявою з цього приводу виступив очільник українського уряду Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.

За його словами, загалом на оборону і безпеку країни цьогоріч заклали 2 трлн 230 млрд гривень.

Кожна гривня платників податків з держбюджету буде знову направлятися на ці потреби. Видатки на озброєння та військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд гривень.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Глава Кабміну України

Він також офіційно підтвердив, що українські підприємства оборонно-промислового комплексу мають намір наростити виробничі спроможності до 30 млрд доларів.

Окрім того, наголошується, що у межах проєкту "Зброя перемоги" уряд запустить довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років.

Денис Шмигаль звернув увагу на те, що особливу увагу приділять компоненту далекобійності та ракетній програмі.

Україна залучить мільярд доларів на "данську модель" закупівлі зброї

Глава уряду також повідомив, що наша країна розвиватиме "данську модель", за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії.

Він також додав, що на цю програму на 2025 рік очікується залучити понад мільярд доларів.

У сфері безпеки також особливу увагу приділимо розвитку системи укриттів за фінською моделлю. Це державно-приватне партнерство, що передбачає велику мережу надійних укриттів. У мирний час ці укриття матимуть різне цільове призначення.

Як зазначив Денис Шмигаль, в Україні мають намір виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів і приблизно 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів.

Категорія
Україна
Дата публікації

У застосунку Армія+ з'явиться рейтинг бойової ефективності командирів ЗСУ

Рустем Умєров
Армія+

В Україні з'явиться цифровий рейтинг командирів. Він функціонуватиме у застосунку Армія+.

Головні тези:

  • Звіти про ураження ворога через додаток Армія+ дозволять в реальному часі аналізувати результативність підрозділів та війська загалом.
  • Інтеграція звітів у бойову систему DELTA забезпечить об’єктивність та прозорість даних щодо ефективності військових, техніки та боєприпасів.
  • Важливості проєкту полягає в аналізі ефективності різних видів зброї та боєприпасів на полі бою та в оптимізації виробництва та постачання озброєння.
  • Пілотний проєкт впровадження рейтингу в окремих підрозділах готує шлях для масштабного запровадження системи в усіх частинах Сил оборони України.

Рейтинг бойової ефективності командирів ЗСУ оприлюднять в “Армія+”

За словами заступниці міністра оборони України Катерини Черногоренко, з січня уряд підтримав постанову, згідно з якою командири будуть подавати звіти про ураження ворога у Армія+.

Це можна буде зробити дуже просто, за кілька хвилин. А головне — без жодних паперів. До такого звіту можна прикріпити підтвердження з бойової системи DELTA. Потім усі дані потраплять до Генштабу.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України

Таким чином, як пояснила заступник міністра, буде створено великий єдиний дашборд знищення ворога, який допоможе аналізувати результативність підрозділів і війська загалом.

Звіти допоможуть оцінювати не тільки ефективність військових, а й техніки і боєприпасів. А також краще розуміти, яку зброю і куди необхідно виготовляти і постачати у першу чергу.

Як розповів міністр оборони Рустем Умєров, на першому етапі підрозділи Збройних сил та Нацгвардії отримають можливість надавати Генеральному штабу щоденні звіти про ураження ворога через Армія+.

Звіти будуть синхронізовані між застосунком та бойовою системою DELTA, що забезпечить об’єктивність і прозорість даних.

Чому це важливо:

  • Об’єктивний облік підтверджених втрат ворога;

  • Можливість постійно відстежувати ефективність командирів і підрозділів за чіткими критеріями;

  • Аналіз ефективності різних видів зброї та боєприпасів на полі бою;

  • Оптимізація виробництва та постачання найефективнішого озброєння.

У межах пілотного проєкту подання звітів про ураження стане можливим в окремих підрозділах.

У разі успішного результату — плануємо поширити проєкт на всі частини Сил оборони, — зазначив Умєров.

Додаток Армія+: що відомо

Застосунок Армія+ є аналогом застосунку Резерв+ тільки для військовослужбовців.

В Україні Армія+ офіційно запустили в серпні минулого року. Про офіційний запуск роботи застосунку оголосив президент Володимир Зеленський.

Застосунок містить оформлення рапортів онлайн, а також низку інших послуг. За даними Міноборони, згодом в Армія+ інтегрують сервіси і для родин військових.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?