Неофіційна зустріч українського лідера Володимира Зеленського і президента США Джо Байдена, яка відбудеться 30 серпня в Білому домі, як мінімум пройде на підвищених тонах. Глава фракції президентської партії Слуга народу Давид Арахамія розповів, як Зеленський готується відстоювати інтереси України.
Джерело: Україна 24
Арахамія запевнив, що під час розмови тет-а-тет Зеленський не буде говорити дипломатичною мовою і озвучувати "глибоку стурбованість". Український лідер має намір "говорити як є" про те, якого удару США завдали по Україні угодою з Німеччиною по Північному потоку-2.
"Я очікую, враховуючи градус, що як мінімум непублічна зустріч Зеленського з Байденом буде на підвищених тонах. США сьогодні багато в чому недооцінюють, а може вдають, що недооцінюють, удар, який вони наносять таким вчинком. На дипломатичній мові говорять, що "ми глибоко стурбовані", а на не дипломатичній люди кажуть, як є", - заявив Арахамія.
Він також розповів, що Київ докладає всіх можливих зусиль, щоб заблокувати геополітичний путінський проєкт Північний потік-2. За твердженням Арахамія, Україна вже заручилася двопартійною підтримкою в Конгресі США.
"Не дивлячись на те, що візит Зеленського призначили на 30 серпня, коли Конгрес не працює, ми сьогодні отримуємо десятки листів від конгресменів, які перервуть свою відпустку і приїдуть на зустріч", - анонсував нардеп.
Зустріч Зеленського і Байдена
Адміністрація Білого дому раніше повідомляла, що Байден хотів зустрітися із Зеленським ще перед самітом з російським президентом Володимиром Путіним, який відбувся 16 червня в Женеві, і навіть готував запрошення президенту України. Але раптово передумав через скандал зі звільненням керівництва державної енергетичної компанії "Нафтогаз". Вашингтон розцінив цей крок української влади як "відмова від боротьби з корупцією".
7 червня Байден все ж зателефонував Зеленському та запросив його в Білий дім цього літа. Зеленський подякував Байдена за запрошення і заявив, що очікує зустрічі в липні, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці двох держав. Але Байден вирішив перенести зустріч на 30 серпня - офіційне запрошення вже отримав Київ.
У центрі уваги зустрічі Байдена і Зеленського буде питання безпеки, тобто Нормандський формат, Донбас, Крим, питання американських інвестицій в Україну, розвиток торгівлі і реформи. На порядку денному і Північний потік-2.
Також на Банковій анонсували, що Зеленський і Байден за підсумками зустрічі підпишуть низку документів. Серед них угоди про партнерство в оборонній сфері та співпрацю в космічній галузі.
Читайте також: