Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих районів Олексій Резніков нагадав про ініціативу з розгортання на сході України миротворчої місії заради закінчення війни.
Джерело: Українська правда
За словами політика, ініціатива щодо миротворців уперше була озвучена з боку Києва ще 2015 року. Тоді це зробив особисто експрезидент Петро Порошенко.
У той час на адресу генсекретаря ООН та Ради безпеки ООН існувало по одному зверненню. Першому належить спрямовувати оцінювальну моніторингову місію за своїм підписом, а другому ініціювати консультації.
“Миротворці – це ж не тільки про безпеку, але й про гроші. Для розуміння, сьогодні бюджет миротворчої місії Ради безпеки ООН – це 6,6 мільярдів доларів на рік на 11 із існуючих 13 операцій ООН з підтримки миру.
У ЦАР контингент миротворчий 12,9 тисяч людей, а витрати – 1 млрд доларів на рік. У Малі – 15,2 тисячі миротворців, бюджет – 1,27 мільярди доларів. Я не знаю, скільки б це коштувало, якби миротворчий контингент вводився в Україну, але параметри десь в районі мільярда доларів, як мінімум”, - наголосив Резніков.
Водночас окрім ресурсних моментів існує фактор опору з російського боку. Кремль виступив за всі роки з однією серйозною пропозицією в цій темі. До Ради безпеки ООН 2017 року надійшов проєкт резолюції про розміщення миротворців уздовж лінії зіткнення.
Посадовець вказав, що таким чином Москва намагалася на ділі засвідчити - “нас там нєт”.
“Проєкт резолюції не пішов навіть на засідання Радбезу, бо партнери України, як Сполучені Штати, Британія, Франція і Німеччина дали зрозуміти, що вони не будуть за це голосувати. Не розумію, чому з боку України тоді не було запропоновано альтернативний проєкт резолюції”, - резюмував він.
Війна на Донбасі
Протистояння на Донбасі почалося навесні 2014 року з вторгнення російських бойових груп та фактично захоплення ними низки міст і населених пунктів на Донеччині та Луганщині.
Гаряча фаза конфлікту тривала до 2015 року. Після неї на лінії зіткнення тривають обстріли різного ступеню інтенсивності — залежно від температури ескалації та чинності режиму припинення вогню.
Читайте також:
На Донбасі під обстрілом окупантів загинув боєць ЗСУ;
МЗС України відреагувало на погрози Путіна щодо червоних ліній;
Лукашенко змінив позицію щодо Донбасу й дорікнув Україні.