Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Times.
Очолює групу атомний авіаносець "Карл Вінсон", який супроводжують крейсер, два есмінця і атомний підводний човен класу "Лос-Анджелес". Всі мають на озброєнні ракети "Томагавк".
"Бойові кораблі, бойові літаки і ракети демонструють вогневу міць вартістю 14 млрд доларів, і повинні донести попередження в Пхеньян", - йдеться в повідомленні.
У межах нового розслідування Reuters та Британського аналітичного центру стало відомо, що за останні півтора року режим диктатора Північної Кореї Кім Чен Ина передав Росії щонайменше 4 мільйони артилерійських снарядів, які росіяни активно використовують у війні проти України.
Головні тези:
Журналісти та аналітики відслідкували 64 рейси контейнеровозів.
КНДР також постачає Росії ракетні системи залпового вогню, самохідні артилерійські установки та іншу військову техніку.
Військова допомога КНДР для Росії посилюється
Як вдалося дізнатися журналістам, постачання відбуваються масово й системно.
Що важливо розуміти, йдеться не лише про морські, а й про залізничні маршрути.
У межах нового розслідування були підтверджені 64 рейси до північнокорейського порту "Раджин", здійснені з вересня 2023 року по березень 2025 року чотирма контейнеровозами під російським прапором — Angara, Maria, Maia-1 і Lady R — до російських портів "Східний" і "Дунай".
Журналісти та аналітики зафіксували постачання майже 16 тисяч контейнерів із північнокорейськими снарядами та іншими боєприпасами.
Саме їх залізницею транспортували на склади поблизу українського кордону.
Що важливо розуміти, підтвердити факт наявності боєприпасів всередині кожного транспортного контейнера неможливо.
Попри це, аналітики вирішили визначити так званий "консервативний діапазон" — йдеться про від 4 до 6 мільйонів артилерійських снарядів.
Інфографіка: Reuters
Не можна також ігнорувати той факт, що КНДР активно постачає Росії РСЗВ, самохідні артилерійські установки та балістичні ракети.
На переконання литовського дипломата Кястутіса Будріса, на Великдень країна-агресорка Росія може скоїти ще жорстокішу атаку на мирні міста та села України, ніж нещодавній повітряний напад на Суми.
Головні тези:
Очікується мобілізація західного тиску на Росію.
Рішення Європейського Союзу можуть включати нові санкції проти РФ та додаткову підтримку для України.
Чого очікувати від Росії на Великдень
За словами литовського дипломата, він вважає "варварською" російську атаку по Сумах, внаслідок якої загинуло щонайменше 35 людей.
Він також озвучив прогноз, що країна-агресорка РФ може скоїти ще більш жорстоку і страхітливу атаку у прийдешні Великодні свята.
Кястутіс Будріс припустив, що такі дії Кремля можуть стати новою точкою відліку в мобілізації західного тиску на Росію.
Цей тиждень — Страсний тиждень, ми дійдемо до Великодня — я не маю сумнівів, що Росія зробить щось ще жахливіше на Великдень. Можливо, це стане переломним моментом, коли ми скажемо: гаразд, дивіться, треба посилити санкції.
Кястутіс Будріс
Глава МЗС Литви
Як зазначив шеф литовської дипломатії, теракт в Сумах став певним поштовхом для країн Європейського Союзу до більш рішучих кроків.
Йдеться не лише про економічні обмеження проти Кремля, так і про питання додаткової підтримки України.
Якщо ми не відкриємо переговорні блоки з Україною цього семестру, якщо ми відступимо у питанні санкцій, тоді вже не можна буде говорити про якусь геополітичну суб’єктність Європейського Союзу, — додав дипломат.