Україна розірвала дипвідносини з Сирією через визнання "незалежності" ОРДЛО
Категорія
Політика
Дата публікації

Україна розірвала дипвідносини з Сирією через визнання "незалежності" ОРДЛО

Україна розірвала дипвідносини з Сирією через визнання "незалежності" ОРДЛО
Джерело:  online.ua

30 червня Міністерство закордонних справ України оголосило про розрив дипломатичних відносин із Сирією та запровадження санкцій проти сирійських юридичних і фізичних осіб.

Джерело: МЗС України

Україна розірвала дипломатичні відносини з Сирією

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує рішення Сирійської Арабської Республіки визнати т.зв. «незалежність» тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, - повідомили в МЗС.

Там розглядають це рішення як недружній акт щодо України, посягання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права.

МЗС підкреслює, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів в Кремлі.

У відповідь на цей недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Сирією без розриву консульських відносин. Українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

Наша позиція чітка – ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема і на дипломатичному фронті, - наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У зв’язку із злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Дамаску іще в 2016 році, а також в 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців в Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Влада Словаччини заговорила про вихід з Євросоюзу

Словаччина
Джерело:  Denik N

Словаччина може розпочати процес виходу з ЄС, однак поки це рішення ніхто не збирається ухвалювати. З заявою з цього приводу виступив віцеспікер словацького парламенту Тібор Гашпар.

Головні тези:

  • Можливість виходу Словаччини з ЄС наразі знаходиться на рівні дискусій.
  • Окрім того, країна також може вийти з НАТО.
  • Ультраправі словацькі депутати вирушили до РФ для обговорення продовження постачання російського газу.

У Словаччині знову виступили з антиєвропейською заявою

Як зазначив Тібор Гашпар, керівна партія Smer наразі не має пріоритету і мети виходу з ЄС чи НАТО.

Попри це, він звернув увагу на те, що кожний з цих альянсів "еволюціонує у часі" й інколи не так, як хотілося б владі Словаччини.

На переконання віцеспікера, "повинні залишатися відкритими двері для ситуації, коли ми розглянемо екстремальне рішення".

На даний момент Smer не має пріоритетом і метою вихід з ЄС або НАТО, але обидва ці об'єднання еволюціонують з часом, можливо, змінюючи деякі основні питання або принципи функціонування, які існували в той час, коли ми приєдналися до них, і тому повинні залишатися відкритими двері для ситуації, коли ми, можливо, розглянемо крайнє рішення, таке як вихід з ЄС, — сказав Гашпар.

Влада Словаччини знову обирає проросійський вектор

12 січня офіційно стало відомо, що група ультраправих депутатів Словаччини на чолі з віцеспікером і лідером націоналістичної "Словацької національної партії" Андреєм Данко вирушили у кількаденну поїздку до Росії.

До слова, Тібор Гашпар також був серед них.

У Москві вони мали намір детально обговорити продовження постачання російського газу після того, як його транзит через Україну став неможливим.

Ця поїздка затягнулася аж до 15 січня. Данко і Гашпар провели зустрічі з депутатами російської Держдуми та деякими представниками уряду Росії.

Словацькі політики піднімали питання про те, чи зміг би "Газпром" продовжити постачання газу Словаччині після того, як Україна не стала продовжувати з російською компанією угоду про транзит.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?