Україна та Фінляндія спільно розробили БпЛА Steel Eagle — у чому його особливість
Категорія
Технології
Дата публікації

Україна та Фінляндія спільно розробили БпЛА Steel Eagle — у чому його особливість

дрон
Джерело:  Yle

Фінська компанія представить безпілотник Steel Eagle збільшеного радіуса дії, який було розроблено для України спільно з українськими фахівцями.

Головні тези:

  • Безпілотник Steel Eagle розроблений з урахуванням фронтових умов в Україні, має великий радіус дії та стійкість до перешкод.
  • Дрон оснащений українськими розробками, такими як пропелер та система радіосигналів для керування, здатністю релеювання та окулярами для пілота.
  • У Фінляндії розробили заряд для безпілотника, який має здатність стріляти сталевими та вольфрамовими кулями з високою точністю.

Фінляндія представить новий безпілотник Steel Eagle

Фінська компанія Insta на заході SecD Day 29 січня в Гельсінкі презентує новий безпілотник.

Дрон Steel Eagle ER розширеного радіуса дії знаходиться на стадії серійного виробництва, і поки що літали лише тестові версії.

Якщо він працює лише у Фінляндії, то не можна зрозуміти, яким має бути пристрій. В Україні йде війна, і саме тому продукт був розроблений з урахуванням фронтових умов, – поділився Тууре Лехторанта, директор з продажу та маркетингу оборонного бізнесу компанії Insta.

Зазначається, що дрон оснащений пропелером, розробленим українським партнером, системою радіосигналів для керування, та здатністю релеювання, тобто функцією передачі даних, і окулярами для пілота.

В окулярах є режим "першої особи", що дозволяє користувачеві спостерігати за навколишнім середовищем з погляду дрона.

У Фінляндії розробили заряд, який містить вибухівку і стріляє сталевими та вольфрамовими кулями.

Вольфрам – це твердий метал, з якого раніше виготовляли, наприклад, нитки для ламп розжарювання. Він має найвищі температури плавлення і кипіння серед хімічних елементів. Наразі цей матеріал є однією з сировинних баз оборонної промисловості.

Як інформує мовник, кулі здатні пробити дах звичайного або легкоброньованого автомобіля з висоти кількох десятків метрів.

Водночас першочергово заряд дрона призначено для знищення піхоти. Якби військові перебували на території розміром з футбольне поле, трьох дронів із такими зарядами вистачило б, щоб убити або поранити їх. Новий пристрій має великий радіус дії та стійкий до перешкод.

Зеленський передав ЗСУ дрони-ракети “Пекло” українського виробництва

Це перша серія ракет-дронів українського виробництва, які передали до війська, та запустили у серійне виробництво.

Дрон-ракета «Пекло». Наша, українська зброя, яка вже має підтверджене бойове застосування. Сьогодні передали першу партію нашим Силам оборони. Тепер завдання — нарощувати виробництво та застосування. Дякую кожному й кожній, хто залучений до нашого оборонного виробництва, чий внесок допомагає Україні битися.

Згадана ракета-дрон має дальність ураження 700 км та швидкість 700 км на годину.

Вже є п'ять успішних застосувань ракет-дронів "Пекло", — повідомили під час заходу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?