Україна та Португалія підписали безпекову угоду — подробиці
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна та Португалія підписали безпекову угоду — подробиці

Офіс Президента України
Зеленський та Монтенегру

У Лісабоні 28 травня Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Україна та Португалія ухвалили двосторонню безпекову угоду

Угода закріплює зобов'язання Португалії підтримувати Україну для відновлення її територіальної цілісності в межах кордонів 1991 року, включно з територіальним морем.

Про це йдеться на сайті глави держави.

Португалія надасть Україні щонайменше 126 млн євро військової підтримки цього року.

Також вона підтверджує участь у коаліції F-16, міжнародній коаліції спроможностей морської безпеки, а також у програмі закупівлі боєприпасів великого калібру, зусиллях із розмінування та зміцнення морської безпеки.

Окремі блоки угоди присвячені двосторонній співпраці в галузі оборонної промисловості, розвідці, боротьбі з організованою злочинністю та пропагандою, а також протидії хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним ризикам.

Україна та Португалія координуватимуть і зміцнюватимуть спільні зусилля для підтримки нашої країни на її шляху до майбутнього вступу в НАТО.

У блоці щодо політичного співробітництва йдеться про підтримку Української формули миру, притягнення агресора до відповідальності, посилення санкцій проти РФ та спільну роботу над створенням механізму надання компенсації за збитки, втрати або шкоду, спричинені російською агресією.

Португалія також зобов’язується продовжувати участь у Міжнародній коаліції за повернення українських дітей і сприяти досягненню цілей, викладених у Рамковому документі цієї коаліції.

Португалія стала 12-ю країною, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією та Бельгією.

Україна та Португалія працюють над угодою безпеки

24 квітня Україна та Португалія розпочали переговори про майбутнє підписання угоди з безпеки.

Україна розпочала переговори з Португалією над проєкт двосторонньої безпекової угоди. Також сторони узгодили графік подальших переговорів.

Сьогоднішній раунд перемовин провів заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

У ході переговорів, крім теми гарантій безпеки, було приділено увагу інавгураційному Саміту світу у Швейцарії, а також важливій ролі Португалії у реалізації української "формули світу" та залученні до цього процесу країн Глобального Півдня.

В Офісі президента нагадали, що Україна уклала вже дев'ять двосторонніх правочинів безпеки, а саме з Великобританією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Чи долучиться НАТО до місії

НАТО
Джерело:  NV

Як заявив генсек НАТО Марко Рютте, наразі малоймовірно, що сили Альянсу братимуть участь у миротворчій місії на території України після припинення вогню. Він також припустив, що це може мати наслідки для оборони території НАТО у майбутньому.

Головні тези:

  • Рютте наголосив, що наразі вкрай важлива координація та взаємодія між країнами щодо можливого долучення до миротворчої місії в Україні.
  • Керівництво НАТО вважає, що важко ухвалювати будь-які рішення без розуміння того, якою буде мирна угода.

Рютте пояснив, чому НАТО не долучиться до миротворчої місії

Журналісти поцікавилися, як саме може виглядати участь Альянсу, якщо миротворців буде направлено в Україну.

За словами Марка Рютте, наразі це складне питання, тому що, ймовірно, це не буде участь НАТО як такого.

Це малоймовірно. Але це можуть бути союзники НАТО, які будуть залучені. А це завжди означає, що це впливатиме на територію НАТО. Це може також мати наслідки для оборони території НАТО в майбутньому.

Марко Рютте

Марко Рютте

Генсек НАТО

Як зазначив Рютте, у цьому сенсі потрібно координуватися, взаємодіяти — це стосується італійських пропозицій, британсько-французьких ідей, деяких ідей німецького лідера Олафа Шольца.

І тоді, я думаю, найкращий момент, щоб визначити те, який підхід є найкращим, — це коли ми знатимемо, як виглядає мирна угода, — наголосив генсек НАТО.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?