Українські компанії випускають щомісяця приблизно 50 000 FPV-дронів, росіяни – вшестеро більше,
Україна нарощує виробництво дронів
Українські компанії виготовляють щомісяця близько 50 тис FPV-дронів, це лише 10-15% від потреб армії. У цей час росіяни виробляють у шість разів більше "пташок"
Про це пише Forbes із посиланням на експертів.
Виробництво FPV-дронів відносно просто масштабувати – вони збираються із китайських компонентів, але компаніям бракує рук.
З розрахунку, що один інженер збирає близько 50 FPV-дронів, галузь складається приблизно з 1000 людей. Щоб масштабуватися вшестеро, потрібно в шість разів більше інженерів, вважає підприємець.
За її оцінкою, лише FPV-дронів потрібно близько 200 тис штук на місяць.
Проте компаніям бракує кваліфікованих кадрів. За період незалежності України університети підготували недостатньо кадрів, і більшість із них виїхали за кордон.
Ті інженери, які здобули освіту ще за часів СРСР, не досить динамічні, а виготовлення дронів – це галузь, яка швидко розвивається, вказує видання. До того ж усіх спеціалістів перевіряють на зв'язки з РФ.
У 2022 році КПІ ім. Сікорського набрав 25 студентів на спеціальність "Авіоніка" і 167 на спеціальність "Телекомунікації та радіотехніка". Проте бакалаврський диплом вони отримають у 2026 році. А фахівці потрібні вже зараз.
В Україні триває набір на курси зі збирання дронів, але це наразі не розв'язує проблему браку кадрів.
Нові українські дрони пройшли випробування
Міністерство оборони провело тестування нових українських FPV-дронів, які виробили приватні кампанії.
На випробуваннях тестували дрони від шістьох виробників. Здебільшого – FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями.
У відомстві зазначили, що метою заходу стала перевірка роботи безпілотників під впливом випромінювання комплексу РЕБ. Окремо також тестували стійкість БпЛА до придушення сигналу відеозв’язку та каналу керування безпілотником.
Крім того, один з виробників продемонстрував свою серійну розробку дрона-камікадзе. Цей зразок показав стійкість каналів відео-звʼязку та управління дроном у протистоянні з комплексом РЕБ.
Більше по темі
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Технології
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Технології
- Дата публікації
- Додати до обраного