Україна вшановує памʼять жертв трагедії Бабиного Яру
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна вшановує памʼять жертв трагедії Бабиного Яру

Володимир Зеленський
Україна вшановує памʼять жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня в Україні вшановують памʼять жертв трагедії Бабиного Яру. Це 83 річниця наймасовішого розстрілу в урочищі, який вчинили нацисти 29-30 вересня 1941 року.

Головні тези:

  • Бабин Яр став символом жахливих подій, коли нацисти розстрілювали тисячі людей у Києві, віддавши перевагу жорстокості та насильству.
  • Пам'ять про жертв Бабиного Яру нагадує про необхідність запобігання геноциду та забезпечення захисту від тоталітаризму та насильства.
  • 29 вересня щорічно вшановується пам'ять про трагедію Бабиного Яру.

Зеленський вшанував пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру

Як повідомив президент України Володимир Зеленський, 29-30 вересня 1941 року, всього лише за два дні в Києві нацисти розстріляли понад 30 тисяч євреїв.

“Дорогою смерті" вони гнали до яру мешканців міста цілими сім'ями — чоловіків, дітей, жінок, вагітних. Масштаби цього зла важко осягнути й досі. Загалом за час нацистської окупації близько 100 тисяч людей були вбиті у Бабиному Яру. Була знищена фактично вся єврейська спільнота Києва й навіть ті, хто намагався їх врятувати. Жертвами стали і представники інших національностей.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент України наголосив, що Бабин Яр є тим страшним символом, коли світ обирає не помічати, мовчати, бути байдужим, бути недостатньо рішучим, аби дати злу гідну відсіч.

Бабин Яр — наочний доказ звірства, на яке спроможні режими на чолі з вождями, що тримаються на залякуванні та насильстві. У будь-які часи вони нічим не відрізняються. Але має відрізнятися реакція світу. Це те, чого світ повинен був навчитись. Треба стояти на сторожі людяності, життя і справедливості. Треба захищатись від зла. Вічна пам'ять усім жертвам нацистів! Вічний осуд кожному, хто винен у вбивствах у Бабиному Яру! — підсумував Володимир Зеленський.

Трагедія Бабиного Яру

29 вересня 1941 року розпочалися масові розстріли єврейського населення Києва німецько-нацистськими окупантами, що відбувалися в Бабиному Яру в північно-західній частині Києва.

За два дні — 29 і 30 вересня німці розстріляли понад 30 тисяч євреїв.

Ці розстріли є однією з найбільш масових акцій по знищенню під час Другої світової війни. Крім євреїв серед жертв тих розстрілів числяться також сінті та роми, пацієнти психіатричних лікарень, військовополонені.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?