Україна змінює правила в'їзду і виїзду в ОРДЛО - що необхідно знати
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна змінює правила в'їзду і виїзду в ОРДЛО - що необхідно знати

Україна змінює правила в'їзду і виїзду в ОРДЛО - що необхідно знати
Джерело:  online.ua

З 1 травня 2020 року Україна змінює правила в'їзду і виїзду в ОРДЛО. В основному вони стосуються переміщення дітей у віці 14-16 років, яким дозволять перетинати лінію разгранічненія з ОРДЛО за свідоцтвами про народження. Про нові правила в'їзду і виїзду з території окупованого Донбасу повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Кабміну.

На сайті КМУ вже оприлюднили постанову № 62 про нові правила в'їзду і виїзду в ОРДЛО. У документі зазначено, що громадяни від 14 до 16 років зможуть перетинати лінію розмежування за свідоцтвом про народження або будь-якого іншого документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. На даний момент паспорти громадянина України або закордонні паспорти громадянина України є обов'язковими документами для в'їзду і виїзду в ОРДЛО, але з 1 травня ця норма спроститися.

У постанові підкреслюється, що українці у віці 14-16 років, які не мали можливості оформити паспорт громадянина України в результаті постійного проживання на тимчасово окупованих територіях або у яких відсутній паспорт громадянина України у зв'язку з втратою або викраденням, зможуть в'їжджати і виїжджати в ОРДЛО НЕ тільки за свідоцтвом про народження, а й на підставі довідки, виданої територіальним органом або підрозділом ДМС у разі, якщо паспорт оформлюється.

Нагадаємо, з 1 березня українці будуть за новими, більш жорсткими правилами перетинати кордон з Російською Федерацією. Виїхати до Росії можна буде тільки по закордонному паспорту. Це правила стосується і дітей, які раніше могла виїжджати в РФ за свідоцтвом про народження.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Україна змінює правила виїзду в окупований Крим- з 9 лютого 2020 роки діти до 16 років зможуть виїжджати до Криму в супроводі одного з батьків або уповноваженої особи без нотаріального доручення від другого батька. Ті, хто вчиться в українських освітніх закладах, зможуть виїжджати до Криму без супроводу і тільки за паспортом.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?