Українська короткометражка "ГКЧП" здобула перемогу на фестивалі у Берліні
Категорія
Культура
Дата публікації

Українська короткометражка "ГКЧП" здобула перемогу на фестивалі у Берліні

Фільм "ГКЧП"
Джерело:  Держкіно

Стрічка Аркадія Непиталюка стала кращою на 39-му Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів у Берліні. 

Фільм “ГКЧП” переміг на фестивалі

Короткометражний український фільм "ГКЧП" Аркадія Непиталюка став кращим на міжнародному фестивалі у Берліні.

Про це повідомляє Державне агентство з питань кіно України у Facebook.

Зазначається, що за сюжетом стрічки, життя зупинилось між минулим та майбутнім, і в цьому часовому вакуумі мешканці табору навіть не уявляють, що країна та їхні долі за три дні ГКЧП зміняться назавжди.

19 серпня 1991 року. У дитячо-юнацькому таборі поблизу Запоріжжя вирує життя: 14-річний Андрій краде для Іри подарунки, щоб висловити свої почуття, та втікає від міліціонера. Вихователь Тарас закоханий у директорку Галину, але їй зараз не до нього. Завгосп табору і колишній дисидент Петрович приніс новину: у Москві мітинги, а по телевізору ще від ранку крутять "Лебедине озеро, - йдеться у повідомленні.

Відомо, що головні ролі у стрічці "ГКЧП" зіграли Ірина Мак та Олег Стефан.

Короткометражний ігровий фільм виробництва Family Production створено за підтримки Держкіно.

Хто став лауреатом премії Кіноколо

Лауреати премії "Кіноколо":

  • Найкращий повнометражний ігровий фільм – "Ля Палісіада"

Іронічна драма «Ля Палісіада» натхненна естетикою 80-х та 90-х років минулого століття та розповість про події 1996 року, за кілька місяців до скасування мораторію на смертну кару.

  • Найкращий режисер та автор сценарію – Антоніо Лукіч ("Люксембург, Люксембург")

Коли брати-близнюки дізнаються, що їхній давно зниклий батько захворів у Люксембурзі, вони вирушають у подорож, аби побачити його востаннє.

  • Відкриття року – "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова як найкращий повнометражний дебют

Український кінорежисер і журналіст, лауреат Пулітцерівської премії Мстислав Чернов показує 20 днів, які він і його колеги провели в блокадному Маріуполі.

  • Найкращий актор – Аміл Насіров ("Люксембург, Люксембург")

  • Найкраща акторка – Карина Химчук ("Ти мене любиш?")

17 річна Кіра виходить з підліткового віку в доросле життя в той самий момент, коли Україна виходить з радянського рабства в невідомість. Разом вони вперше спробують все – смішне, небезпечне, бунтарське – як і кожен підліток.

  • Найкращий короткометражний ігровий фільм – "ГКЧП" режисера Аркадія Непиталюка

19 серпня 1991 року. СРСР. У Москві ГКЧП, мітинги, барикади і танки. А у дитячо-юнацькому таборі поблизу Запоріжжя своє життя. Кохання, страх, пристрасть і синьо-жовтий прапор. І «Лебедине озеро» по телевізору.

  • Найкращий документальний фільм – "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова

  • Найкращий анімаційний фільм – "Маріуполь. Сто ночей" режисерки Софії Мельник

Картина російського вторгнення в Україну, показана з точки зору чотирирічної дівчинки. Розповідь мультфільму – це пісня, сповнена бунтарства та злості, з експресивним вокалом, який у поєднанні з образом набуває надзвичайної сили та сили. Анімація присвячена дітям, які постраждали та загинули під час війни в Україні.

Нагороду За досягнення отримали Станіслав Битюцький, Альона Пензій, Олександр Телюк, Олег Оліфер та Олена Гончарук з команди Довженко-Центру за лекторій «Як перестати хвилюватися і полюбити українське кіно».

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?