Українські підлітки стали лауреатами Міжнародної дитячої премії миру 2023. Вони створили додаток Refee, який допомагає дітям-біженцям.
Міжнародну дитячу премію миру отримали українки
Найпрестижнішу молодіжну премію у світі отримали:
Софія Терещенко, 18 років;
Анастасія Феськова, 17 років;
Анастасія Демченко, 17 років.
До повномасштабного вторгнення РФ в Україну дівчата працювали над розробкою мобільного додатку. Почувши розповіді дітей, які були змушені тікати через кордон без батьків, вони змінили фокус свого проєкту на допомогу дітям-біженцям, які опинилися без супроводу.
Їм вдалося створити два додатки:
Refee допомагає дітям віком від 4 до 11 років знайти всю необхідну інформацію, щоб почуватися в безпеці в новій країні та отримати доступ до основних потреб, таких як безпека, їжа та притулок.
SVITY призначений для молодих людей віком від 16 років, які мають труднощі з інтеграцією в новій країні. Він сприяє спілкуванню між дітьми-біженцями та дітьми з приймаючих громад.
Що відомо про Міжнародну дитячу премію миру
Міжнародна організація захисту прав дітей KidsRights, яка організовує премію, зазначає, що церемонія нагородження пройшла у Лондоні.
Премію українським підліткам вручив лауреат Нобелівської премії миру 2015 року тунісець Уідед Бушамауї.
Раніше Міжнародну дитячу премію миру також отримали Малала Юсуфзай, Грета Тунберг і Нкосі Джонсон.
Вона складається зі статуетки Нкосі та стипендії на навчання. Одержувач також отримає проєктний фонд у розмірі 100 000 євро, половина з яких піде на користь проєкту переможця.
KidsRights, амстердамська організація, інвестує іншу половину суми в проєкти інших молодих людей, які борються за права дітей.