Українські військові мають важкі проблеми зі здоровʼям після полону в Росії — ГУР
Категорія
Україна
Дата публікації

Українські військові мають важкі проблеми зі здоровʼям після полону в Росії — ГУР

Українські військові мають важкі проблеми зі здоровʼям після полону в Росії — ГУР
Джерело:  Укрінформ

Деякі українські оборонці, яких вдалося повернути на Батьківщину 17 липня, перебувають у виснаженому стані, мають проблеми з вагою, онкозахворювання, один з них хворий на туберкульоз.

Головні тези:

 

  • Робота над обміном полоненими вимагає великих зусиль через дії держави-агресора — Росії, яка порушує міжнародне гуманітарне право.
  • 69 військових різних частин Збройних сил України, Національної гвардії та прикордонники були звільнені з російського полону, включаючи учасників оборони Маріуполя та інших регіонів.
  • Україна продовжує роботу над поверненням всіх своїх захисників та захисниць, поки не повернеться останній полонений додому.
  • Ціна людського життя для України значно вища, ніж для Росії, що відображається у рішеннях та діях української влади щодо обміну полоненими та реабілітації військових.

В якому стані українські захисники після повернення з полону РФ

Як поінформував представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, військові, які повернулися 17 липня, перебувають у різному стані.

На жаль, знову є ті, що у дуже виснаженому стані, є із проблемами з вагою. Є один хворий захисник на онкозахворювання, є хворий на туберкульоз, є ускладнення після поранення, які неправильно лікувалися. Кожному зараз надається необхідна допомога, і буде тривалий процес реабілітації та відновлення і постізоляційного супроводу, у тому числі і спілкування з нашими правоохоронцями, щоб дізнатися всі обставини перебування у полоні наших захисників. Кожне правопорушення фіксується і доноситься до міжнародних інстанцій, — розповів Юсов.

Відповідаючи на питання, наскільки цей обмін був складним, представник ГУР сказав, що легких обмінів не буває.

Ми маємо справу з державою-агресором — РФ, яка веде геноцидну війну проти України і українців. І вона часто нехтує гуманітарним правом, Женевськими конвенціями або трактує їх на якийсь власний лад. Але робота триває, і результати бачить вся країна. Цього разу ми знову дякуємо ОАЕ за посередництво і сприяння, за те, що сьогодні обмін відбувся, — поінформував Юсов.

Він сказав, що українська влада не чекає підтвердження від МКЧХ щодо перебування тієї чи іншої особи у полоні.

Якщо у нас є тверде переконання і докази, що людина знаходиться у російському полоні і жива, починається процес роботи над її поверненням. Динаміка — річ мінлива. Бувають перерви у обмінах, але навіть коли відбувається перерва, робота над цим не зупиняється, — запевнив представник воєнної розвідки.

Відповідаючи на питання щодо ставлення РФ до своїх громадян, які потрапили в український полон, представник ГУР констатував, що оскільки Україна — вільна демократична європейська держава, то, безумовно, ціна людського життя для неї значно вища, ніж ціна життя для РФ, що видно по багатьох факторах.

Багато родин іще очікують на повернення своїх рідних і близьких. Ця робота обов’язково буде продовжуватися. Ми не можемо зараз багато деталей розкривати, але переговорна група працює — навіть тоді, коли публічно здається, що паузи затягнулися, що нічого не буде відбуватися. Тим не менш, буде. Надалі будуть повертатися наші захисники і захисниці, поки не повернеться останній полонений додому.

Андрій Юсов

Андрій Юсов

Представник ГУР

Україна 17 липня звільнила з російського полону 95 військових

Україна провела обмін полоненими з Росією. Додому повернули ще 95 українців. Це воїни Збройних сил України, Національної гвардії та прикордонники.

Серед звільнених — 49 воїнів ЗСУ, зокрема й учасник «повітряного мосту», який добровільно полетів гвинтокрилом на «Азовсталь», аби допомогти заблокованим там підрозділам.

Також з полону звільнили двох військових Повітряних сил, 21 нацгвардійця, десятьох військових моряків, сімох тероборонців, пʼятьох прикордонників, двох працівників Державної спеціальної служби транспорту і одного оборонця з добровольчого формування територіальної громади.

Усі звільнені цього разу — чоловіки: 88 рядових і сержантів, семеро офіцерів.

Серед звільнених із полону — 23 людини боронили Маріуполь, з них тринадцятеро — оборонці «Азовсталі», 41 військовий воював на Донецькому напрямку, девʼятеро — на Луганському, стільки ж — на Запорізькому, по троє — на Херсонському та Харківському.

Один зі звільнених моряків на момент початку повномасштабного російського вторгнення був на Київщині та одразу приєднався до захисту свого селища у складі Макарівської територіальної оборони. Поки надавав гуманітарну допомогу місцевим, потрапив у полон до російських військовослужбовців-бурятів.

Більшість із військових були в полоні Росії з 2022 року. Також серед звільнених є оборонець, якого вважали зниклим безвісти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?