Український фільм "Татова колискова" отримав відзнаку кінофестивалю в Португалії
Категорія
Культура
Дата публікації

Український фільм "Татова колискова" отримав відзнаку кінофестивалю в Португалії

Фільм

Дебютний документальний фільм "Татова колискова" режисерки Лесі Дяк отримав нагороду на Міжнародному кінофестивалі Doclisboa в Португалії.

Головні тези:

  • Фільм “Татова колискова” розповідає історію ветерана війни Росії проти України, який намагається відновити стосунки з родиною.
  • Режисерка Леся Дяк працювала над фільмом понад п'ять років, знімаючи понад сто годин матеріалу.
  • Фільм отримав відзнаку на кінофестивалі Doclisboa в Португалії та нагороду HBO Max у межах програми The Last Stop Trieste.
  • У творі документується важлива тема ветеранів війни та викликів, з якими вони стикаються після повернення додому.

Фільм про ветерана війни Росії проти України отримав нагороду в Португалії

Режисерка Леся Дяк отримала спеціальну відзнаку NEW TALENT TVCINE CHANNELS AWARD за найкращий перший повнометражний фільм.

Журі відзначило її за "зображення вразливості чоловіка у фільмі «Татова колискова», на якому війна лишила глибокі шрами".

Ми радіємо можливості привернути увагу міжнародної спільноти до труднощів українського ветерана, який повертається додому після трьох років служби на російсько-українській війні, — зазначила режисерка.

Про що фільм "Татова колиска"

"Татова колискова" — повнометражний документальний фільм. Режисеркою стрічки стала Леся Дяк, яка також стала продюсеркою стрічки разом із Монікою Лазуреан-Горган, Еленою Мартін та співпродюсером Хрвоє Освадічем.

У стрічці йдеться про ветерана Сергія, який повертається додому із зони бойових дій і намагається відновити стосунки з дружиною Надією та їхніми трьома синами.

Дяк працювала над стрічкою понад п'ять років. До роботи її спонукав розрив власних стосунків із ветераном — йдеться в інформаційному повідомлені про фільм. Загалом вона зафільмувала понад сто годин.

Родину Сергія, головного персонажа фільму, мені допомогла знайти українська громадська організація. Три роки я знімала історію і два роки створювала фільм, оскільки поєднувала все з моєю щоденною роботою у креативній агенції. Центральним персонажем я обрала Сергія, оскільки він був найбільш надломленим і я могла його зрозуміти. Існувала вразливість, яка об'єднувала нас попри вікові й гендерні відмінності.

Вперше фільм показали у межах програми Cinelink Сараєвського міжнародного кінофестивалю, де вона отримала нагороду Docu Talents from the East за найкращий документальний фільм на етапі постпродакшну.

У січні 2024 року фільм отримав нагороду HBO Max у межах програми The Last Stop Trieste та приз у 1000 євро.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?