Почесний член Атлантичної Ради, колишній заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму звернув увагу на те, що візит очільника Держдепу Ентоні Блінкена до України є підтвердженням подальшої підтримки України з боку команди Джо Байдена, однак також нагадує про очікування від України щодо активізації реформ.
Джерело: Київський Безпековий Форум
Як команда Байдена ставиться до України
"Досить чітко пролунав сигнал про твердий намір Сполучених Штатів допомагати Україні в захисті від російської агресії, від диверсій та інших гібридних проявів, до яких вдається Росія заради дестабілізації України. Після такого сигналу не залишається жодних сумнівів, що свобода, безпека України і її остаточна євроатлантична інтеграція є вагомим пріоритетом для адміністрації Байдена", - наголосив Александр Вершбоу.
Як стверджує експерт, гострий аспект цього сигналу стосувався того, що офіційний Вашингтон очікує від команди Володимира Зеленского активізації реформ та боротьби з корупцією.
"Суть послання полягає в тому, що Україна має зміцнювати свою демократію та верховенство права, щоб ефективніше протистояти домінуванню Росії, оскільки оборонних засобів для цього буде замало… Це так званий меседж жорсткої любові", - зазначив колишній заступника генсека НАТО.
Александр Вершбоу звернув увагу на те, що команда Джо Байдена стурбована суттєвим відкатом у питаннях реформ та боротьби з корупцією в нашій країні.
"Особливо якщо згадати березень 2020 року, коли кількох ключових реформаторів було звільнено з уряду. Ми бачили, як занепадала робота деяких антикорупційних органів, правової системи, бачили повернення осіб, пов’язаних з Януковичем, на ключові позиції... Навіть якщо Сполучені Штати надаватимуть масштабну оборонну допомогу, цього може бути недостатньо, щоб компенсувати нездатність України боротися з внутрішнім ворогом так само ефективно, як вона бореться з ворогом, що перейшов кордон на Донбасі", - підсумував експерт.
Читайте також:
В Україні відповіли на звинувачення Путіна щодо "антиросії".
СБУ назвала 5 основних напрямків, звідки може напасти РФ.
Україна висунула безапеляційну вимогу НАТО щодо ПДЧ.