Українці повинні служити в армії з 18 років, а не з 20 років, як це відбувається в даний час. З такою ініціативою виступив Генштаб ЗСУ - аналогічну пропозицію висунули і в Офісі Президента України. Про це повідомив начальник відділення комплектування Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко, передає ONLINE.UA з посиланням на "АрміяInform".
Кравченко пояснив, що пропозиція знизити призовний вік для українців направлено на поліпшення результатів призовної кампанії. За його словами, зараз молоді люди, які в 18 років закінчили школу або коледж, починають працювати і будувати плани на подальше життя, тому розглядають службу в армії як небажану.
"Молоді люди після закінчення школи або коледжу, зазвичай, намагається влаштуватися в житті: одні починають працювати, інші заводять сім'ю. І надалі хлопці службу в армії розглядають як небажану", - пояснив офіцер.
Також він розповів, що недавно побував на нараді в Офісі Президента під головуванням одного з заступників керівника органу. Там, за словами Кравченко, також підтримують ініціативу знизити призовний вік для українців.
"Там озвучили пропозицію закликати в армію з 18 років, як того вимагає закон. В письмовому вигляді така пропозиція надійшла і від Генштабу ЗСУ. Отже, є надія, що наступний указ президента про призов громадян на строкову службу буде відповідати закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", і юнаків знову будуть призивати в армію з 18 років", - додав Качаненко.
Крім зниження призовного віку, Генштаб ЗСУ запропонував посилити покарання за ухилення від армії. Зокрема, про неявку у військкомат за повісткою та ухилення від військової служби.
"Для призовника сьогодні заплатити штраф в 255 грн і продовжувати ігнорувати повістки не є проблемою. За ухилення від військової служби у нас покарання не "позбавлення волі", а лише "обмеження". Найсуворіший наш суд в кращому випадку може винести вирок у вигляді умовного покарання. Так що окремим призовникам вигідніше навіть бути умовно засудженими, ніж служити в армії", - зазначив Качаненко.
Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня стартував осінній призов в армію, який триватиме 31 грудня. Восени 2019 року заплановано призвати на службу 15 200 юнаків. Термін строкової служби в армії для призовників, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра - 12 місяців.
Зараз призовний вік українців - від 20 до 27 років. За межами цього віку чоловіки можуть відправитися на службу добровільно. Призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов'язані прибути на призовну дільницю в термін, зазначений у повістці. Відстрочку від армії можуть отримати призовники, які мають дитину до трьох років, мають двох і більше дітей або вагітну дружину, юнаки, у яких непрацездатні батьки, студенти денних відділень ПТУ, вузів і духовних семінарій, священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Генштабі ЗСУ зробили важливе уточнення щодо осіннього призову в армію. Там запевнили, що призовників-строковиків не будуть автоматично відправляти в зону ООС.