Унікальний стартап з очищення повітря зустрів гучну критику. У чому причина
Категорія
Технології
Дата публікації

Унікальний стартап з очищення повітря зустрів гучну критику. У чому причина

Установка з очищення повітря Equatic
Джерело:  BBC

Стартап Equatic запропонував технологію для очистки атмосфери від вуглекислого газу та виробництва екологічно чистого водню, однак зустрів потужну критику з боку екологів та захисників навколишнього середовища. 

Головні тези:

  • Equatic запропонував технологію для очищення атмосфери від вуглекислого газу та виробництва екологічно чистого водню.
  • Ідея стартапу стикається з критикою за можливі наслідки для морських екосистем та енергетичну вартість технології.
  • Прихильники Equatic наголошують на економічній доцільності та збереженні CO2 у стабільній формі на тривалий термін.
  • Критики попереджають, що впровадження технології може створити непередбачувані ризики для екосистем та потребує ретельного моніторингу і контролю.
  • Важливо розробляти політики та гарантії для зменшення негативного впливу на океани та уникнення екологічної шкоди при використанні інноваційних технологій.

Що не так зі стартапом Equatic з очистки повітря від вуглекислого газу

За словами розробників технології, яка стала основою для стартапу, для очищення повітря від вуглекислого газу пропонується використовувати електроліз води з океану, під час якого також буде створюватись водень.

Наразі компанія вже побудувала кілька експериментальних установок і навіть підприємство з їхнього виробництва у Канаді.

За прогнозами розробників, технологія дозволить щорічно вилучати з повітря до 100 тис вуглекислого газу.

Новий стартап з очищення повітря зіткнувся із гучною критикою
Установка для електролізу води Equatic

Прихильники цієї технології наполягають на її економічній доцільності та здатності зберігати CO2 у стабільній формі протягом багатьох тисячоліть.

Що кажуть критики нової технології очистки повітря

Однак критики, серед яких Мері Черч з Центру міжнародного екологічного права, попереджають, що використання цієї технології створює загрозу для морських екосистем.

Таке втручання може призвести до змін у хімічному складі води та вплинути на чисельність морських мешканців і їхні харчові ланцюги.

Окрім цього відкритим залишається питання того, наскільки енергетично вартісною буде ця технологія — на кожну тонну вилученого CO2 потрібно 2,3 мегават-години електроенергії.

У такому масштабі, щоб суттєво вплинути на клімат, видалення CO2 в морі було б за своєю суттю непередбачуваним і становило б значні, нові та безпрецедентні ризики для крихких екосистем, які підтримують життя на Землі, — пояснює Мері Черч.

Окрім цього залишається також проблема, як у короткі терміни масштабувати цю технологію та уникнути наслідків для екології.

Незважаючи на значні інвестиції від Microsoft, Shopify та інших, а також укладені угоди з такими компаніями, як Boeing, експерти наголошують, що технологія має доповнювати, а не замінювати скорочення викидів.

Хоча такі рішення, як Equatic, можуть допомогти у боротьбі з кліматичними змінами, їх впровадження потребує ретельного моніторингу, розробки політик і гарантій, щоб уникнути шкоди океанам.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?