Усі причетні до "Інтера" в іншій країні вже сиділи б - Дмитро Корчинський
Категорія
Події
Дата публікації

Усі причетні до "Інтера" в іншій країні вже сиділи б - Дмитро Корчинський

Усі причетні до "Інтера" в іншій країні вже сиділи б - Дмитро Корчинський
Джерело:  online.ua

Про те, чому виникли протести, що призвели до гучної пожежі в офісі телеканалу "Інтер", як на них відреагує влада, і хто головний рупор Кремля в Україні, розповів в інтерв’ю ONLINE.UA літератор і громадський діяч Дмитро Корчинський. 


- Як би охарактеризували ситуацію довкола «Інтера», чому діяльність каналу викликає таке збурення? 


- Телеканал «Інтер» – це найбільший пропагандистський рупор Кремля в Україні. Відомі і очевидні його зв’язки з ФСБ. Всі люди, які за цим стоять - теж відомі. Власниками каналу є газпромівські структури (власники телеканалу - Сергій Льовочкін і Дмитро Фірташ. Останній перебуває в Австрії, розшукується ФБР і фігурує у кримінальній справі в ФРН, російський публіцист Андрій Піонтковський вважає його одним із «гаманців» Володимира Путіна, – ONLINE.UA). СБУ вже пробувала висилати в Росію топ-менеджерів телеканалу, але саме Адміністрація Президента тоді перешкоджала висилці. Саме злочинна недбалість влади спонукає громадськість до спротиву і громадського тиску.


- Яким чином можна оцінити дії протестуючих? 


- Самозахист українського суспільства проти інформаційної агресії Кремля. І я так розумію, що громадськість вже не заспокоїться, поки цей осередок московської пропаганди в Україні не буде ліквідовано.


- Якщо уявити, що такий телеканал існував би в Туреччині, РФ чи США. Ну, наприклад, США перебували б у стані війни або в стані неоголошеної війни, то що було би з таким ресурсом? 


- Думаю, що всі люди, причетні до цього телеканалу, вже сиділи би. Безумовно, навіть невоююча країна ліквідує у себе рупор пропаганди стратегічного супротивника. Чому це не робиться в Україні? Це дивовижно.


- Мова йде тільки про «Інтер»?


- Ні. «Інтер» - це найбільш нахабний телеканал і займає більшу частку ефіру. Те саме стосується й телеканалу «Україна» (належить олігарху Рінату Ахметову, – ONLINE.UA) і медіахолдингу Пінчука (StarLightMediа, контролює СТБ, Новий канал та ICTV, – ONLINE.UA). Те саме по багатьох ФМ-станціях, які цілодобово транслюють «песни и пляски» окупантів. У цьому смислі ситуація небезпечна. Дуже добре, що українська громадськість усвідомлює всю цю небезпеку і почала спротив.


- Що це за люди, які протестують проти телеканалу?


- Це люди з різних областей України. Переважно ветерани АТО. Вони й на фронті відчували, що їм б’ють в спину. «Інтер» – телеканал, який покликаний деморалізувати бійців на фронті, а їхні родини в тилу. Тому ці люди вийшли. Є ще студенти, журналісти, які протестують проти захоплення московськими телеканалами і радіостанціями українського ефіру. Та кістяк протесту – ветерани.


- Такі протести можуть вплинути на владу, щоб вона почали робити системні речі? Маю на увазі, наприклад, суттєве обмеження мовлення або скасування ліцензій.


- Думаю, що так. Теоретично такі акції протесту мають змушувати владу до того, щоб вона почала хоч щось робити.


Редакція ONLINE.UA готова надати слово тим, хто має іншу точку зору щодо ситуації навколо "Інтера".


Олександр Куриленко

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?