В ЄС дізналися, яку зброю Росія поставляє на Донбас
Категорія
Події
Дата публікації

В ЄС дізналися, яку зброю Росія поставляє на Донбас

В ЄС дізналися, яку зброю Росія поставляє на Донбас
Джерело:  Звіт SIPRI

Росія поставляє терористичним угрупованням на Донбас протитанкове і зенітне озброєння, бронетехніку.


Про це заявили в Стокгольмському інституті дослідження проблем світу (SIPRI), повідомляє ONLINE.UA з посиланням на звіт інституту.


Читайте також: Загроза великої війни в Україні знижується, але варто побоюватися п'яти видів російської зброї - західні ЗМІ


Інформується, що бойовиками ДНР і ЛНР були отримані російські танки, а також інші броньовані транспортні засоби, протитанкові і переносні зенітні ракетні комплекси.


Як повідомляв ONLINE.UA, раніше  співробітники СБУ виявили в зоні АТО боєприпаси російського виробництва, що підтверджує факт агресії РФ на Донбасі.


Нагадаємо, що згідно з результатами опитування,  більшість росіян підтримують дії Кремля щодо підтримки проросійських бойовиків на Донбасі.

Категорія
Політика
Дата публікації

Рютте закликав країни НАТО збільшити оборонні видатки на тлі війни Росії проти України

Рютте
Джерело:  Радіо Свобода

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив у Європейському парламенті, що мир в Україні може бути тривалим лише тоді, коли Україна вестиме переговори з позиції сили. Для цього, за його словами, необхідна постійна підтримка та більше зброї, що дозволить країні краще захищатися.

Головні тези:

  • Мир в Україні може бути тривалим лише при належній підтримці та зброї для оборони.
  • Країнам НАТО необхідно значно збільшити оборонні видатки та виробництво стратегічного озброєння.
  • Росія наразі проводить дестабілізаційну кампанію проти західних країн, разом з Китаєм, Північною Кореєю та Іраном.

Рютте закликав країни НАТО посилити свої ВПК

Я не знаю, як і коли закінчиться війна, але я знаю, що мир не триватиме, якщо Путін досягне своїх цілей в Україні... Мир не триватиме, якщо Путін, Сі Цзіньпін, Кім Чен Ин та режим в Тегерані будуть вітати один одного, відчуваючи себе сильнішими.

Очільник Альянсу висловив глибоке занепокоєння щодо безпекової ситуації в Європі:

Ми не перебуваємо у стані війни, але ми також не перебуваємо у стані миру». За його словами, Росія посилює дестабілізаційну кампанію проти західних країн: «Те, що ми раніше називали гібридною війною, я б назвав дестабілізаційною кампанією. І Росія не самотня — поруч із нею Китай, Північна Корея та Іран.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

Рютте наголосив, що поточний показник оборонних витрат у 2% ВВП, якого досягли дві третини країн-членів НАТО, є недостатнім для забезпечення безпеки в майбутньому. Він закликав країни-члени значно збільшити оборонні видатки та прискорити виробництво критично важливого озброєння, включаючи кораблі, танки, літаки, боєприпаси, супутники та дрони.

В середньому європейські країни легко витрачають до чверті національного доходу на пенсії, охорону здоровʼя та соціальну допомогу. І нам потрібна лише невелика частка цих коштів, щоб зробити оборону набагато сильнішою.

Говорячи про оборонну промисловість, він зазначив:

Реальність така, що ми ще не там, де нам потрібно бути. Наша промисловість все ще занадто мала, занадто фрагментована і, чесно кажучи, занадто повільна.

Генсек також анонсував перший саміт країн-союзників НАТО в регіоні Балтійського моря у Гельсінкі:

На саміті група лідерів союзників зробить подальші кроки для запобігання будь-яким подальшим пошкодженням підводних обʼєктів та покращення стійкості енергетичної та комунікаційної інфраструктури.

Рютте радить політикам утриматися від гучних заяв

На переконання генсека НАТО, наразі вкрай важливо не розголошувати подробиці того, що могло б стати "сильною угодою" для України.

Марк Рютте наголосив, що союзникам Києва краще все ж не розкривати всі козирі перед російським диктатором Володимиром Путіним.

Навіщо зараз ці розмови по телебаченню? Робімо це трохи за зачиненими дверима, тому що інакше, коли Путін сяде за стіл переговорів, він вже все знатиме, що ми збираємося робити. Тому я трохи вагаюсь відповідати на ваше запитання (запитання журналістів щодо деталей мирної угоди — ред.).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?