В Єврокомісії спростували заяви про готовність до розширення ЄС
Категорія
Політика
Дата публікації

В Єврокомісії спростували заяви про готовність до розширення ЄС

В Єврокомісії спростували заяви про готовність до розширення ЄС
Джерело:  online.ua

За словами речниці Єврокомісії Дани Спінант, її відомство не підтримує заклик президента Євроради Шарля Мішеля щодо готовності до прийняття нових членів, зокрема, України та Молдови до 2030 року. 

Джерело: брифінг речниці Єврокомісії

Що відомо про перспективи розширення ЄС  

Відповідаючі на питання журналістів , чи підтримують там підготовку до розширення до кінця десятиліття, Спінант кілька разів намагалась ухилитись від відповіді.

За її словами, для Єврокомісії розширення є політичним пріоритетом, а вступ нових членів до ЄС має відбуватись на основі їхніх заслуг.

Коментувати слова Мішеля вона відмовилася.

Ми не зосереджені на даті, ми зосереджені на дуже тісній роботі з країнами-кандидатами, щоб підготуватися до їхнього вступу в Європейський Союз, ми зосереджені на підтримці реформ, які здійснюємо; інвестиціях, які допомагають їм трансформувати свою економіку і наблизитися до регуляторних вимог, які важливо виконати перед вступом до ЄС, - підкреслила Спінант.

Пізніше речниця Єврокомісії сказала, що їй не відомо про жодні контакти з офісом президента Євроради у зв'язку з його промовою напередодні.

Що відомо про заяви Шарля Мішеля 

Президент Євроради Шарль Мішель закликав визначитись із термінами вступу України та Молдови до Євросоюзу та серйозно підійти до цього.

За інформацією журналістів видання, кандидати на вступ, зокрема, Україна та Молдова прагнуть відновити дебати про розширення, які останнім часом зайшли у кут.

Він закликав підготувати відповідні рішення до 2030 року.

Глава Євроради пообіцяв, що лідери ЄС обговорять цю тему на своїх наступних самітах.

Мішель заявив, що лідери країн ЄС висловлять свої позиції щодо початку офіційних переговорів про вступ з Україною і Молдовою, а також знову займуться питаннями перспектив Боснії.

Відзначається, що дебати з розширення ЄС стають все більш актуальними, оскільки блок прагне послабити зусилля Росії зі здійснення впливу в регіоні, але вони також залишаються вельми чутливими всередині блоку через складні історії претендентів і тому, що це спричинить за собою значні бюджетні компроміси.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?