В Індії зникнення одного птаха призвело до загибелі понад півмільйона людей
Категорія
Світ
Дата публікації

В Індії зникнення одного птаха призвело до загибелі понад півмільйона людей

Червоноголовий сип
Джерело:  Forbes

Через вимирання грифів в Індії за останні 30 років додатково померли близько півмільйона людей. 

Головні тези:

  • Вимирання грифів в Індії призвело до загибелі понад півмільйона людей через використання нестероїдного протизапального препарату диклофенаку, який став найбільшою загрозою для цих птахів.
  • Внаслідок вимирання грифів у Індії порушився баланс в екосистемі, що призвело до безконтрольного розмноження диких собак і щурів, зростання випадків сказу та поширення небезпечних хвороб серед людей.
  • Криза стерв'ятників стала яскравим прикладом взаємозв'язку екосистем та показала, як важливо зберігати різноманіття видів для підтримання здоров'я та безпеки людей.
  • Втрата грифів в Індії викликала надзвичайні ситуації в охороні здоров'я, призвела до економічних втрат та людських трагедій, що підкреслило необхідність збереження природного біорізноманіття.
  • Збереження видів тварин - це не лише питання екології, але й питання забезпечення стабільності екосистем, здоров'я населення та уникнення масових трагедій у майбутньому.

Як вимирання грифів в Індії призвело до масових смертей серед людей

Як зазначає еволюційний біолог із Ратгерського університету у США Скот Треверс, до 90-х років минулого століття в Індії мешкала велика кількість грифів, які були представлені трьома ключовими видами.

Однак вже до 2007 року загальна чисельність грифів у країні скоротилась на 97%-99,9%.

Стрімке вимирання грифів в Індії спровокувало смерть понал півмільйона людей
Бенгальський гриф

Причиною катастрофічного вимирання цих птахів, яке стало найбільш стрімким з аналогічних випадків за всю історію, виявилось використання нестероїдного протизапального препарату диклофенак, широко використовуваного у тваринництві.

Він не становить загрози для домашньої худоби, однак є смертельною отрутою для грифів, які харчувались тілами мертвих домашніх тварин.

Від однієї мертвої тварини, у тілі якої містився диклофенак, могли отруїтись та померти десятки грифів.

Що слугувало причиною вкрай високої смертності в Індії внаслідок вимирання грифів

Вимирання цих птахів призвело до порушення балансу в екосистемі Індії і звільнило простір для безконтрольного розмноження диких собак і щурів.

Навідміну від грифів, сильні кислоти у шлунках яких дозволяли їм нейтралізувати смертоносні бактерії у м’ясі мертвих тварин, собаки і щури навпаки перетворились на рознощиків небезпечних хвороб.

Це призвело до рекордного зростання випадків сказу. Так у період з 1992 по 2006 рік від сказу померли щонайменше 47 тис 300 жителів Індії.

Однак найгіршим виявилось те, що трупи тварин тепер за відсутності грифів розкладались і небезпечні інфекційні збудники потрапляли до джерел питної води.

Це викликало стрімке поширення таких небезпечних хвороб , як сибірська виразка, туберкульоз і бруцельоз.

За підрахунками дослідників, з 2000 по 2005 роки через стрімке поширення цих хвороб додаткова смертність складала понад 100 тис людей щорічно.

Тобто лише за ці п'ять років і лише з цієї причини надлишкова смертність в Індії сукупно склала близько півмільйона людей.

Криза стерв'ятників служить яскравим нагадуванням про те, наскільки глибоко взаємопов'язані екосистеми — і як легко вони можуть розплутатися. Втрата одного виду призвела до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, економічних втрат і людських трагедій, — наголошує Скот Треверс.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?