В ЄС закликали провести нові вибори до парламенту Грузії
Категорія
Політика
Дата публікації

В ЄС закликали провести нові вибори до парламенту Грузії

Європарламент
Європарламент

28 листопада Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій засудив парламентські вибори 26 жовтня в Грузії, країні-кандидаті на вступ до ЄС. У документі йдеться про те, що ці вибори не були ані вільними, ані справедливими, що є ще одним проявом тривалого відходу від демократії, «за який панівна партія «Грузинська мрія» несе повну відповідальність».

Головні тези:

  • Європарламент засудив невільні та справедливі парламентські вибори у Грузії та вимагає їх повторного проведення під міжнародним наглядом.
  • Серйозні порушення на виборах включають втручання, залякування виборців та маніпулювання голосами, за що несе відповідальність партія «Грузинська мрія».
  • Євродепутати вимагають накласти санкції на грузинських посадовців та обмежити офіційні контакти ЄС з урядом Грузії.
  • Політичне втручання Росії через дезінформацію та підрив демократії в Грузії є серйозною загрозою, яку слід припинити.
  • Спроби обмежити політичні права грузинського народу спрямовані на віддалення країни від шляху до євроатлантичної інтеграції.

Європарламент не визнав результати виборів у Грузії

Через значні порушення євродепутати відкидають результати нещодавніх парламентських виборів у Грузії та закликають до їх повторного проведення протягом року.

Депутати Європарламенту засуджують численні та серйозні порушення на виборах, включно з задокументованими випадками залякування виборців, маніпулювання голосуванням, втручання в роботу спостерігачів за виборами та медіа, а також повідомлення про маніпуляції з використанням електронних машин для голосування.

Результати голосування, оголошені Центральною виборчою комісією країни, на думку Європарламенту, «не є надійним відображенням волі грузинського народу». Тож євродепутати хочуть, щоб вибори відбулися повторно протягом року під ретельним міжнародним наглядом і незалежною виборчою адміністрацією.

ЄС також має запровадити санкції та обмежити офіційні контакти з урядом Грузії

Підтримуючи заклики до незалежного міжнародного розслідування звинувачень у маніпуляціях на виборах, парламент хоче, щоб ЄС та його держави-члени наклали персональні санкції на посадових осіб і політичних лідерів у Грузії, відповідальних за відхід від демократії, порушення виборчого законодавства та стандартів, а також зловживання державними установами.

Це стосується:

  • прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе,

  • мера Тбілісі та генерального секретаря панівної партії «Грузинська мрія» Кахи Каладзе,

  • спікера грузинського парламенту Шалви Папуашвілі,

  • колишнього прем’єр-міністра і олігарха Бідзіну Іванішвілі.

Євродепутати також закликають ЄС суворо обмежити офіційні контакти на рівні ЄС з грузинським урядом і парламентом, чітко заявляючи, що Грузія в результаті нещодавно ухваленого антидемократичного законодавства, включаючи «закон про прозорість та зовнішній вплив», призупинила процес інтеграції в ЄС.

Парламент також рішуче засуджує систематичне втручання Росії в демократичні процеси Грузії через дезінформацію, таку як змова «Партії глобальної війни», яка стверджує, що опозиція країни нібито втягне країну у війну з Росією за наказом Заходу.

Депутати Європарламенту серйозно попереджають грузинську владу про те, що будь-які спроби заборонити законно створені політичні партії ще більше відштовхнуть країну від ЄС і зроблять неможливими будь-які кроки до вступу в ЄС. Вони також кажуть, що політика «Грузинської мрії» несумісна з євроатлантичною інтеграцією Грузії.

Резолюція була прийнята 444 голосами "за", 72 "проти" і 82 "утрималися".

Влада в Грузії окупована РФ

У 2014 році Мамука Мамулашвілі створив “Грузинський національний легіон”. Головною метою є допомога українському народу зберегти свою незалежність. “Грузинський легіон” став одним з найбільших іноземних військових формувань в Україні.  

Мамука розповів Online.UA, чому грузинські добровольці воюють за Україну, скільки кримінальних справ на них відкрили у Росії, як ФСБ працює у його рідній країні та чому перемога України важлива для Грузії. 

Росія змогла вкласти величезні фінанси у політичний напрямок Грузії. Грузинські колаборанти, як колишній прем'єр-міністр Іванішвілі, проникли у грузинську політику за допомогою обіцянок, що влада буде лобіювати вступ Грузії до НАТО та Євросоюзу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?