В Мінінфраструктури нарешті пояснили, що будуть робити з українськими дорогами
Категорія
Економіка
Дата публікації

В Мінінфраструктури нарешті пояснили, що будуть робити з українськими дорогами

В Мінінфраструктури нарешті пояснили, що будуть робити з українськими дорогами
Джерело:  online.ua

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що проєкт Державного бюджету на 2020 рік передбачає рекордний обсяг фінансування дорожньої галузі в обсязі 74,4 мільярда гривень, повідомляє ONLINE.UA.

За словами чиновниками, дорожній фонд у 2020 році заплановано у розмірі 69,7 млрд гривень.

"Джерелами формування Державного дорожнього фонду визначено, зокрема, 100 % акцизного податку з пального і транспортних засобів та ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них. Курсова різниця вносить свої коригування у грошовий вимір цих 100%", — заявив Криклій.

Він також зазначив, що додатковими джерелами наповнення дорожнього фонду... передбачається визначити штрафи за недотримання габаритно-вагових норм.

"Вказані надходження від штрафів не враховувалися при розрахунку показників дорожнього фонду, закладеного у проекті держбюджету на 2020 рік, оскільки процедурно це неможливо, але буде зроблено максимально швидко", – додав міністр інфраструктури.

Як повідомляв ONLINE.UA, державна агенція "Укравтодор" має намір ввести в дію систему оплати за проїзд дорогами України. Нововведення стосуватиметься лише великих вантажівок. Про це в.о. заявив очільник «Укравтодору» Славомір Новак.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці заявили про нову загрозу внаслідок масштабних пожеж у Каліфорнії

Наслідки масштабних пожеж у Лос-Анджелесі
Джерело:  Daily Mail

За словами науковців, масштабні пожежі на території Каліфорнії у США, які вже знищили частину районів Лос-Анджелесу, можуть стати причиною поширення небезпечних хвороб через значне забруднення повітря димом і частками попелу. 

Головні тези:

  • Пожежі у Каліфорнії можуть сприяти поширенню небезпечних грибків через дим та попел.
  • Зміна клімату та екстремальні погодні умови створюють середовище для стрімкого переміщення небезпечних грибкових спор.
  • Патогенні грибки можуть навчитись виживати в організмі людини, особливо для людей з ослабленим імунітетом інфекція може бути фатальною.
  • Існує ризик поширення грибкових інфекцій, але пандемія грибків за сценарієм фантастичних творів є малоймовірною.
  • Контроль і моніторинг уражених районів є важливим для попередження поширення небезпечних грибкових інфекцій.

Що відомо про ймовірність поширення небезпечних хвороб разом із димом внаслідок масштабних пожеж у Каліфорнії

Зазначається, що наразі науковці побоюються, що дим внаслідок масштабних пожеж може переносити небезпечні грибки, здатні переміщуватись на великі відстані і посилювати загрозу поширення небезпечних інфекційних хвороб.

Як, зокрема, зазначає доктор з Медичного університету Граца Мартін Хенігль, зміна клімату та екстремальні погодні умови створюють середовище для стрімкого переміщення небезпечних грибкових спор, а також їхнього швидшого пристосування до високих температур.

Це дозволить низці патогенних організмів виживати всередині людського організму на противагу тому, що до цього людське тіло вважалось для них занадто гарячим.

Взагалі кажучи, ймовірність того, що грибки можуть викликати пандемію, безумовно, існує, — не виключає Хенігль.

Масштабні пожежі у Каліфорнії можуть сприяти стрімкому поширенню небезпечних грибків
Наслідки масштабних пожеж у Лос-Анджелесі

Науковці підкреслюють, що реальний ризик апокаліптичної грибкової пандемії за сценарієм серії популярних відеоігор “The Last of Us” та серіалу залишається вкрай низьким.

Однак швидка мутація грибкових мікроорганізмів і зростання їхньої стійкості до наявних протигрибкових засобів викликають серйозне занепокоєння серед вчених.

Особливо вразливими вважають людей з ослабленим імунітетом, які внаслідок вдихання спор з повітрям, насиченим димом, можуть стати жертвами важких інфекційних захворювань.

За словами доктора Друммонда з університету Бірмінгема, існують грибки, здатні вміло ховатись від відповіді імунної системи, роблячи виявлення низки хвороб можливим лише тоді, коли вже запізно.

Особливо небезпечним лікарі та науковці вважають кокцидіомікоз — грибок, що мешкає в ґрунті посушливих регіонів і за сприятливих умов, включно із масштабними пожежами, підіймається у повітря і може поширюватись на значні відстані.

Доктор Хенігль зазначає, що випадки інфікування кокцидіомікозом на території Каліфорнії протягом останніх років зростають катастрофічними темпами.

При цьому тяжкість захворювання може коливатись від легких форм, схожих на застуду, до важких, які вражають мозок, легені та інші життєво-важливі органи людини.

Особливо вразливі для цієї інфекції люди з ослабленим імунітетом, тому фахівці закликають посилити контроль і моніторинг у районах, які постраждали від вогняної стихії.

У 2022 році в Національному парку Єллоустоун виявили вовків, заражених спорами Toxoplasma gondii. Гриб змушував тварин залишати свою зграю, або ж навпаки, діяти більш агресивно в колі своїх родичів і врешті-решт ставати лідером.

Чи варто людству боятись грибкового апокаліпсису

Доктор Друммонд зазначає, що наразі науці не відомий такий грибок, що міг би впливати на поведінку людини так, як це робить кордицепс або Toxoplasma gondii.

Ну і найголовніше, у нашому світі, на відміну від світу "Останніх із нас", грибкові інфекції не переносяться повітряно-крапельним шляхом від однієї людини до іншої, через що стримувати подібні хвороби набагато легше.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?