В Одеському МСЕК викрили багатомільйонну схему заробітку на ухилянтах
Категорія
Україна
Дата публікації

В Одеському МСЕК викрили багатомільйонну схему заробітку на ухилянтах

ДБР
В Одеському МСЕК викрили багатомільйонну схему заробітку на ухилянтах

В Одесі правоохоронці викрили групу лікарів, які допомагали чоловікам призовного віку отримувати фіктивні медичні довідки для уникнення мобілізації. Вартість послуг складала від 6 до 12 тис дол.

Головні тези:

  • У Одесі розблокували скандальну схему отримання фіктивних медичних довідок для ухилянтів від мобілізації.
  • Лікарі вигадували діагнози та навіть робили "МРТ-знімки" для створення справжньої іллюзії інвалідності.
  • ДБР встановило 42 військовозобов’язаних, які скористалися цією схемою, і триває ідентифікація інших учасників.
  • Правоохоронці провели обшуки та затримали не лише лікарів-злочинців, але й військових та ухиляючихся від служби клієнтів.
  • Лікарю-організатору схеми загрожує до 10 років позбавлення волі за одержання неправомірної вигоди.

Що відомо про викриту схему заробітку на фіктивній інвалідності в Одеському МСЕК

Як повідомляє ДБР, навесні 2024 року лікар Одеської обласної клінічної лікарні організував схему "платних послуг" для чоловіків, які намагалися уникнути мобілізації.

До протиправної діяльності він залучив 12 лікарів з різних медзакладів, співробітників Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи та посередників з-поміж родичів.

Фото — dbr.gov.ua

Лікарі вигадували діагнози, виготовляли медичну документацію та навіть робили "МРТ-знімки". Згодом чоловіки з готовим пакетом документів зверталися до МСЕК, де їх чекали підготовлені члени комісії для оформлення інвалідності.

Послуги коштували від 6 до 12 тисяч доларів залежно від діагнозу та групи інвалідності.

Фото — dbr.gov.ua

ДБР встановило 42 військовозобов’язаних, які скористалися цією схемою; інших продовжують ідентифікувати.

Яке покарання загрожує затриманим

Правоохоронці провели 28 обшуків, вилучивши медичні документи, 74 тисячі доларів США, 12,5 тисяч гривень готівкою та три преміум-автомобілі.

Під час обшуку в Центрі медико-соціальної експертизи також затримали двох військових, які перебували в розшуку за дезертирство, а також п’ятьох "клієнтів", що ухилялися від служби й намагалися оформити фіктивну інвалідність.

Лікаря-організатора злочинної схеми затримано та повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 КК України). Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам схеми.

Санкція статті передбачає покарання до десяти років позбавлення волі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?