В партії "Голос" стався розкол
Категорія
Політика
Дата публікації

В партії "Голос" стався розкол

В партії "Голос" стався розкол
Джерело:  online.ua

Деякі народні обранці фракції "Голос" 29 березня опублікували спільну заяву, в якій неочікувано для всіх закликали ініціювати проведення з’їзду партії, щоб обрати нове керівництво та змінити статут. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву депутатів.

"Ми розчаровані відмовою керівництва партії та фракції підписувати постанову про звільнення Генерального прокурора Ірини Венедіктової, незважаючи на те, що більшість представників фракції вважають її роботу провальною. Ми засуджуємо ведення керівництвом партії та фракції підкилимних переговорів про входження до коаліції з партією влади. Ми не бачимо себе в коаліції з політичною силою, яка покриває Татарова та Степанова, призначає Шкарлета, кидає за грати політв'язнів, провалила вакцинацію та вірить у мирні наміри Росії. Така коаліція неприпустима", - поскаржилися нардепи.

Вони також заявляють, що обурені порушенням з боку керівництва партії принципів внутрішньопартійної демократії та прозорості у її діяльності. За їхніми словами, останній з’їзд партії, що був цьогоріч у лютому, через тиск керівництва партії пройшов із численними порушеннями та без проведення конференцій територіальних осередків, які йому мали передувати.

"Для оздоровлення ситуації в партії осередкам на місцях необхідно терміново ініціювати проведення з'їзду, на якому:

  • детально і відкрито напрацювати, обговорити та затвердити демократичні зміни до Статуту партії, які дадуть змогу усунути практику ухвалення рішень однією людиною і розширять повноваження партійних осередків;

  • провести нові прозорі й чесні вибори керівництва партії, які дадуть можливість перезапустити роботу партії та фракції "Голос", - йдеться в повідомленні.

Згідно з останніми даними, підписали заяву 10 депутатів. – Соломія Бобровська, Роман Лозинський, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Володимир Цабаль, Ярослав Юрчишин, Галина Васильченко, Андрій Шараскін, Наталя Піпа, Юлія Клименко.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що "Голос" пригрозив кільком нардепам виключенням.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Фіцо маніпулюють питанням підвищення оборонних витрат Словаччини

Фіцо

У політсилі антизахідного прем’єра Словаччини Роберта Фіцо заявили, що словацькі громадяни мали би висловитись на референдумі щодо європейського рішення про збільшення оборонних витрат.

Головні тези:

  • Політики в Словаччині розходяться в поглядах щодо підвищення оборонних витрат країни.
  • Євродепутати розглядають можливість проведення референдуму щодо збільшення фінансування на оборону в ЄС.
  • Деякі вважають, що збільшення витрат на оборону призведе до зменшення фінансування соціальної сфери та розвитку регіонів.

У Фіцо не хочуть підіймати рівень оборонних витрат Словаччини

Про це заявив євродепутат від партії Фіцо Smer-SD Ерік Каліняк, який також є віцеголовою цієї політсили.

Євродепутат сказав, що якщо у рішенні ЄС про збільшення фінансування країн-членів на оборону не буде опції про невійськове використання цих коштів, у Словаччині слід провести референдум з цього приводу, перш ніж погоджуватись на це.

Якщо виникне ситуація, що для збільшених оборонних витрат не буде можливим подвійне використання, наприклад на інфраструктуру, реконструкцію мостів, будівництво лікарень, і Словаччині доведеться витрачати більше лише на зброю і боєприпаси — варто провести референдум з цього приводу, щоб мати чіткий мандат від громадян щодо того, що про таке збільшення витрат не може бути мови.

Він також не погодився з думкою, що це ставить під питання членство Словаччини у НАТО за умови, коли Білий дім хоче від союзників радикального збільшення витрат.

Поки що країни-члени НАТО мають витрачати на оборону 2% ВВП. А деякі не виконують навіть цього.

Євродепутат від партії чинного президента Петера Пеллегріні Hlas-SD Браніслав Ондруш назвав "божевіллям" відповідний план Єврокомісії на 800 млрд євро, заявивши, що у Європи немає можливостей для таких інвестицій, а подбати про кращий захист можна інакше.

Я погоджуюся з необхідністю зміцнювати європейську безпеку. Але це треба робити в інший спосіб. Зброя ніколи не сприяла більшій безпеці, — заявив він, продовживши, що збільшення видатків на оборону означає зменшення фінансування на соціальну сферу та розвиток регіонів.

Водночас євродепутат від опозиційної Прогресивної Словаччини, експрем’єр Людовіт Одор заявив, що збільшення видатків на оборону однозначно необхідне.

Якщо ми не можемо покладатися у цьому питанні на США — Європа має бути готовою захищати своїх громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?