В Україні хочуть ввести новий податок - до чого готуватися українцям
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні хочуть ввести новий податок - до чого готуватися українцям

В Україні хочуть ввести новий податок - до чого готуватися українцям
Джерело:  online.ua

Народні депутати готують новий неприємний сюрприз українцям. Вони хочуть ввести податок для дрібних фермерів, які не здають свої земельні паї в оренду, а обробляють самостійно. Якщо законопроєкт приймуть, то пересічному власнику земельного паю доведеться платити до 6 тисяч гривень на рік. А таких землевласників в Україні майже 5 млн. Дану ініціативу активно підтримує великий агробізнес, який зіткнувся з проблемами через успішний розвиток дрібного агробізнесу в Україні. Про це повідомляє ONLINE.UА з посиланням на DW.

За даннім джерела, ініціаторами законопроєкту про новий податок для фермерів виступили народні депутати з "Слуги народу" і групи "Довіра". Цей документ №3131 про детінізацію виробництва сельхозродукціі вже зареєстрований у Верховній Раді ще в лютому, але в червні фінансовий комітет рекомендував парламенту прийняти його в першому читанні. Головним нововведенням цього закону є впровадження мінімальної податкової плати з кожного гектара землі сільгосппризначення, незалежно від того, скільки заробив фермер.

Як відомо, на даний момент одноосібники платять тільки земельний податок, який становить в середньому 140 грн за гектар. Але доходи від продажу сільгосппродукції декларують тільки ті, хто вирощує її на власних земельних ділянках площею понад 2 га - тільки в цьому випадку виникає необхідність оплатити 18% податку з цього доходу.

"Після 2014 року тенденція до розірвання договорів оренди прискорилася. З тих пір на селі зростає підприємницький дух, дрібний бізнес непогано розвивається. Це створило проблеми для великих компаній. Всі повинні платити податки. А у нас 30 відсотків землі обробляється "по-чорному", неофіційно ", - коментують автори законопроєкту причини своєї ініціативи.

Важливо відзначити, що у цього закону є багато прихильників і супротивників. Ті, хто підтримує введення нового податку на земельні паї для дрібних фермерів вважають, що закон завадить спекуляції на ринку землі, оскільки її буде невигідно утримувати, нічого не вирощуючи. При цьому багато експертів називають закон №3131 небезпечним, так як він стане силовим витісненням дрібних фермерів з їх землі великими агрокомпаніями, які будуть просто "віджимати" землю у одноосібників.

Нагадаємо, в березні 2020 року Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє продавати і купувати землі сільгосппризначення і його вже підписав президент України Володимир Зеленський. Після офіційної публікації закон набере чинності 1 липня 2021 року. Відповідно до закону, вже 1 липня 2021 року власниками ділянок до 100 гектарів можуть стати виключно українці. З 1 січня 2024 року володіти землею зможуть фірми, однак тільки ті, якими володіють українці. У таких юридичних осіб буде можливість купувати до 10 тисяч гектарів землі.

У законі прописано, що 1 га землі в Україні буде коштувати не менше 28 000 грн. При цьому за прогнозами Мінекономіки, середня ціна за гектар землі в Україні складе не менше 40-60 тисяч грн.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що Зеленський терміново звернувся до Кабміну з невідкладною вимогою. Він наполягає на продовженні податкової реформи в країні. Зокрема, президент просить визначити правила оподаткування контрольованих іноземних компаній і розробити законопроєкт про разове декларування. На підготовку змін Зеленський дав уряду три місяці.

Категорія
Світ
Дата публікації

Байден планує завдати нового санкційного удару по танкерах РФ

Байден планує завдати нового санкційного удару по танкерах РФ
Джерело:  Reuters

США готують новий пакет санкцій проти Росії, спрямований на скорочення її доходів, які використовуються для ведення війни проти України. Цього разу обмеження стосуватимуться танкерів, що перевозять російську нафту.

Головні тези:

  • Адміністрація президента Джо Байдена планує ввести нові санкції проти танкерів, що перевозять російську нафту за ціною, що перевищує ліміт.
  • Санкції спрямовані на скорочення фінансових можливостей Росії для ведення війни, заборону перевезення нафти за ціною, вищою за встановлений ліміт та обмеження торгівлі нафтою.
  • Російська Федерація використовує 'тіньовий флот' для обходу санкцій, що ставить під загрозу безпеку та може спричинити ризики розливів нафти.
  • Байден прагне посилити підтримку України та укласти новий пакет санкцій до вступу на пост президента відомого позиційного Дональда Трампа.
  • Адміністрація обговорює включення обмежень для танкерів та осіб, що порушують цінові ліміти при торгівлі нафтою з РФ, що вказує на рішучий мемеджмент у забезпеченні безпеки й виконанні обмежень.

Що відомо про нові санкції проти танкерів, що перевозять нафту РФ

Адміністрація президента Джо Байдена має намір запровадити санкції проти танкерів, які транспортують російську нафту за ціною, що перевищує встановлений Заходом ліміт у 60 доларів за барель.

Росія використовує так званий "тіньовий флот" зі старіючих суден, щоб обійти обмеження. Експерти зазначають, що ці судна менш безпечні та несуть ризики розливів нафти.

США вже наклали санкції на десятки таких суден після вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року. Загальна мета — скоротити фінансові можливості Росії для ведення війни.

Через санкції Росія переорієнтувала продажі нафти до Китаю та Індії, які готові купувати російську сировину навіть за ціною, вищою за встановлений ліміт.

Адміністрація Байдена прагне посилити підтримку України до вступу на посаду обраного президента Дональда Трампа 20 січня. Залишається незрозумілим, як нова адміністрація ставитиметься до санкцій проти Росії, враховуючи часті заяви Трампа про високу вартість підтримки України.

Новий пакет санкцій, за словами джерел, може включати:

  • Обмеження проти танкерів, які порушують ціновий ліміт;

  • Санкції проти осіб, причетних до незаконних схем торгівлі нафтою за цінами, що перевищують встановлену межу.

Це буде великий пакет, — зазначило одне з джерел.

Байден вирішив ризикнути заради України

Міністерство оборони здійснює історичну спробу перекинути величезну кількість зброї в Україну протягом наступних п'яти тижнів, — заявили в Білому домі.

Адміністрація Джо Байдена стверджує, що від сьогодні і до середини січня вона має намір передати Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критично важливі можливості.

Згідно з останніми даними, координацію Пентагона у питанні постачання зброї очолює радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.

До слова, 13 грудня Джо Байден погодив новий пакет допомоги Україні. Це офіційно підтвердив під час брифінгу радник Байдена з комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені розкрили секрет ефективного видобутку золота

Золото
Джерело:  Science Alert

Команда геологів з Китайського університету наук про Землю на чолі з Ден-Ян Хе визначили процеси, які сприяють підйому золота на поверхню із надр Землі. 

Головні тези:

  • Сірка та бісульфід грають ключову роль у підйомі золота на поверхню землі, визначили китайські та швейцарські вчені.
  • Родовища золота утворюються внаслідок вулканічної активності при зіткненні тектонічних плит.
  • Нові дослідження вказують на необхідність враховувати роль бісульфіду, сірководню та діоксиду сірки у процесі видобутку золота.
  • Термодинамічна модель підйому золота виявила наявність комплексу золота з трисіркою, що дає пояснення високих концентрацій золота в мінеральних системах.
  • Дослідження підтверджує, що розуміння процесів формування покладів золота може стимулювати його ефективний видобуток.

Як домогтись підйому золота на поверхню із земних надр

Китайські геологи визначили, що підйом золота на поверхню землі залежить від сірки, що утворює бульбашки під діючими вулканами.

За результатами низки нещодавніх досліджень було встановлено, що деякі форми сірки утворюють молекулярні зв’язки із золотом, яке в іншому випадку так і залишалось б у мантії.

Головним компонентом у процесі підйому золота на поверхню Землі є трисірчана сірка.

Між тим експерименти, проведенні Стефаном Фарсангом та Золтаном Заячем з Женевського університету, визначили, що ключову роль у цьому процесі відіграє бісульфід.

Обидва набори результатів цікаві і заслуговують на увагу, адже розуміння того, як формуються поклади золота, може допомогти нам максимально ефективно використовувати цей прекрасний, цінний і корисний ресурс, — зазначають автори матеріалу.

Науковці підкреслюють, що переважно родовища золота утворюються внаслідок вулканічної активності у місцях, де стикаються між собою тектонічні плити.

Це відбувається, коли край однієї тектонічної плити прослизає під іншу, утворюючи так звану зону субдукції. 

Взаємодія між двома плитами створює регіон, пронизаний землетрусами і вулканами, такими як довгий ланцюг вулканів, відомий як Тихоокеанське вогняне кільце, — підкреслюється у матеріалі.

Золото у таких родовищах утворюється глибоко у надрах, переважно безпосередньо у мантії.

Дорогоцінний метал так і залишався б у мантії, однак він потрапляє у магму, яку підіймає на поверхню вулканічна активність і дозволяє золоту відкладатись.

Вчені переконані, що ключовим фактором у підйомі золота на поверхню є сірка, яка має здатність потужно поєднуватись із важкими металами.

Науковці визначили спосіб підйому золота на поверхню
Золото

Денг-Янг та його колеги проводили експерименти із впливом різного тиску та температур з метою створення термодинамічної моделі, яка ю передбачала реальні умови для підйому золота.

Їм вдалось дізнатись, що за певних температур та тиску під час нагріву води і окислення по мірі занурення земної кори, золото і трисульфід поєднуються і утворюють розчинний комплекс з формулою Au(HS)S3-.

Термодинамічна модель, яку ми зараз опублікували, є першою, яка виявила наявність комплексу золота з трисіркою, про існування якого ми раніше не знали в цих умовах. Це дає найбільш правдоподібне пояснення дуже високих концентрацій золота в деяких мінеральних системах в умовах субдукційних зон, — пояснює геолог Адам Саймон з Мічиганського університету.

Яким ще чином можна сприяти підйому золота на поверхню

Однак це може бути не єдиним способом спонукати підйом золота на поверхню.

За результатами експерименту Фарсанг і Заяч визначили, що замінити стан окислення сірки можна шляхом додавання її в умови тиску і температури 875 градусів за Цельсієм, що еквівалентне температурі магм.

За попередніми дослідженнями було встановлено, що за підйом золота відповідає трисічарчана сірка.

Однак вже нові результати показали, що бісульфід, сірководень та діоксид сірки були значно присутні при магматичних температурах. 

Ретельно підбираючи довжину хвилі лазера, ми також показали, що в попередніх дослідженнях кількість радикалів сірки в геологічних флюїдах була сильно переоцінена, і що результати дослідження 2011 року насправді базувалися на артефакті вимірювань, що поклало край цій дискусії, — підкреслив Фарсанг.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?