Як зазначає керівник ради Української асоціації поновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв, на початку лютого в Україні прогнозується значне похолодання, що може призвести до поновлення стабілізаційних відключень світла.
Головні тези:
- Стабілізаційні відключення світла можуть повернутись в Україні через значне похолодання на початку лютого.
- Прогнози показують, що до -16 градусів морозу очікуються вже з 5 лютого, що може призвести до дефіциту в енергомережі.
- Технічний дефіцит електроенергії у пікові години може сягнути 4 Гігават-годин, але може бути покритий за умови наявності електроенергії у сусідніх країнах.
- Протягом останнього місяця в Україні вдалося уникнути відключень електроенергії завдяки спільним зусиллям уряду, енергетичних компаній та ефективному управлінню влади.
Що відомо про потужні морози на початку лютого в Україні
Зазначається, що вже с 5 лютого в Україні прогнозують морози до -16 градусів, що може спровокувати дефіцит в енергомережі через зростання навантаження.
За словами Ігнатьєва, середньодобова температура в Україні на початку лютого знизиться до — 10 градусів. У такому разі дефіцит в енергосистемі у пікові години сягатиме 4 Гігават-годин.
![В Україні у разі похолодання можуть повернути стабілізаційні графіки відключень світла В Україні можуть повернутись до стабілізаційних графіків відключення світла](https://www.online.ua/static/content/thumbs/430x241/0/8b/acnbb3-06a9bcecaa6c17cc467e7ef9d24c48b0.jpg)
Ігнатьєв уточнює, що наразі технічно дефіцит можна покрити на рівні 2,1 Гігават-годин, але лише за умови наявності необхідної електроенергії у європейських сусідів. Водночас це може змусити диспетчерів запровадити стабілізаційні відключення вранці та ввечері.
Як Україні протягом останнього місяця вдається уникати відключень світла
За словами керівниці підкомітету Верховної Ради з енергетичної безпеки Вікторії Гриб, в Україні вже близько місяця не застосовують відключення світла.
Сьогодні минає місяць, відколи в Україні не застосовуються вимкнення електроенергії. Уряд та енергетичні компанії зробили все можливе, аби їх уникнути, — підкреслює Гриб.
Парламентар зазначила, що попри всі песимістичні прогнози, енергосистема працює стабільно. Для цього злагоджено та ефективно працюють Кабінет Міністрів, Міністерство енергетики та енергетичні компанії.
Треба віддати належне — в секторі енергетики влада демонструє високий рівень управління, що забезпечило позитивний результат, — наголошує Гриб.