Президент України Володимир Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації. Вони будуть діяти щонайменше ще 90 днів.
Головні тези:
- Президент України Володимир Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації на щонайменше 90 днів.
- Воєнний стан в Україні вводить обмеження для громадян, включаючи комендантську годину та перевірку документів і майна.
- Загальна мобілізація дозволяє призивати громадян віком від 18 до 60 років на службу у військах.
- Оновлений комплексний закон про мобілізацію передбачає оновлення військових даних громадян, включаючи контактну інформацію та адресу проживання.
- Порушення вимог закону може призвести до штрафів та відправлення повісток з обов’язковою службою.
До якого терміну в Україні продовжено воєнний стан та мобілізацію
Президент України 7 серпня підписав закони №11433 та №11434. Таким чином воєнний стан та мобілізацію в Україні з 12 серпня продовжили ще на 90 днів.
Тобто вони будуть діяти щонайменше до 9 листопада 2024 року.
Варто зазначити, що в Україні вже 12 разів продовжували цей правовий режим з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Воєнний стан та мобілізація в Україні
Воєнний стан — особливий правовий режим, що вводиться в країні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії.
Під час воєнного стану в країні можуть обмежувати свободу руху громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів. Вводиться комендантська година.
Згідно із законом, під час воєнного стану влада й військове командування мають право перевіряти документи, оглядати речі, багаж, вантаж, транспорт і приватне майно.
Загальна мобілізація дає право призивати на службу військовозобовʼязаних громадян віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для відстрочки чи виключення з військового обліку.
На час дії воєнного стану військовозобовʼязаним заборонено виїжджати за кордон, окрім певних винятків.
18 травня 2024 року в Україні набув чинності комплексний закон про мобілізацію. Який серед іншого передбачав оновлення військово-облікових даних військовозобов’язаними, призовниками і резервістами віком від 18 до 60 років. Йдеться про номер мобільного телефону, фактичну адресу проживання та електронну пошту. Виконати цю вимогу громадяни мали б до 16 липня включно. Після чого на порушників можуть накласти штраф, а також їм можуть відправити повістки поштою.