В Україні провели першу операцію на серці разом із роботом Da Vinci
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

В Україні провели першу операцію на серці разом із роботом Da Vinci

Операція

Кардіохірурги лікарні Святого Пантелеймона за допомогою робота Da Vinci вперше провели операцію на серці чоловіка з передінфарктним станом.

Як прошла операція із застосуванням робота Da Vinci

44-річний Сергій Шаріков родом з Волині. Торік у нього зʼявилися задишка та пекучий біль в зоні серця. Лікарі, до яких чоловік звернувся по допомогу, виявили у нього стенокардію, що виникла внаслідок порушення кровопостачання міокарда, і призначили медикаментозне лікування.

Спершу пацієнту полегшало, але за кілька місяців консервативне лікування вже не допомагало. За словами пацієнта, у нього були настільки пекучий біль і сильна задишка, що він не міг піднятися на третій поверх.

Сергій звернувся по допомогу до спеціалістів лікарні Святого Пантелеймона, де йому встановили діагноз — ішемічна хвороба серця.

На момент звернення одна з головних артерій у серці Сергія була звужена аж на 80%. Відповідно, кровопостачання цією судиною було вже майже відсутнє. Такий стан лікарі називають передінфарктним. Пацієнт потребував термінової операції на серці, — розповіли медики.

Команда кардіохірургів, яку очолив керівник Центру серця і судин Роман Домашич, вирішила прооперувати пацієнта за допомогою робота Da Vinci.

Такий спосіб втручання має низку переваг: маленькі проколи замість великих розрізів, точність виконання і швидка реабілітація. Досі в Україні ще не проводили операцій на серці із застосуванням робота-хірурга. Львівські кардіохірурги провели таку операцію першими — вони майже рік готувалися до такого оперативного втручання, стажувалися у провідних клініках США та Європи.

Сергій став першим в Україні пацієнтом, якому виконали операцію на серці за допомогою робота. Через чотири маленькі проколи кардіохірурги дісталися до серцевого мʼяза чоловіка, відділили артерію від волокон міокарда, звільнили судину і відновили повноцінне кровопостачання.

Це був довгий шлях до проведення такого втручання, але ми впорались. І нині ми вже готуємося до наступного роботизованого втручання на серці. Ми зараз на шляху до розвитку роботизованої кардіохірургії в Україні, — зазначив Роман Домашич.

Операція тривала три години. Уже на четверту добу Сергій поїхав додому без жодних скарг.

Українські медики творять дива

Раніше в одному з прифронтових шпиталів під час обстеження пораненого військового фахівці виявили в його тілі хвостовик міни. Його дістали без шкоди для українського захисника.

Уламок міни пошкодив магістральні судини ноги. Операційна команда без шкоди для пацієнта та медичного колективу дістала хвостовик і врятувала кінцівку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?