В Україні створили бойовий модуль "Хижак". У чому його особливості
Категорія
Технології
Дата публікації

В Україні створили бойовий модуль "Хижак". У чому його особливості

Україна
Джерело:  online.ua

В Україні було створено бойовий модуль "Хижак", який має машинний зір та створений для знищення цілей у небі та на землі.

Головні тези:

  • Бойовий модуль “Хижак” в Україні має машинний зір і призначений для знищення цілей у небі та на землі.
  • Модуль оснащений гіростабілізованою платформою з озброєнням дистанційного керування та може бути встановлений на різноманітних платформах.
  • В Україні продемонстровано високотехнологічні бойові модулі, що свідчить про потужний потенціал української оборонної промисловості.

Бойовий модуль "Хижак": що відомо

Зазначається, що вже в найближчі місяці команда розробників планує провести польові випробування модуля та почати серійне виробництво.

Про це повідомляє оборонний кластер Brave1 у Facebook.

Особливості модуля:

  • оснащений гіростабілізованою платформою з озброєнням

  • дистанційне керування, в тому числі через інтернет

  • модуль можна встановлювати на рухомі автономні та керовані наземні та надводні платформи або використовувати, як стаціонарну турель

  • бойовий модуль має можливість ведення вогню по літальним та наземним засобам.

Варто зауважити, що модуль може бути встановлений на наземних і надводних бойових роботах, як автономних, так і керованих. "Хижак" також може працювати як стаціонарна турель.

Що відомо про дрон-камікадзе "Булава"

На Eurosatory 2024, яка є однією з найбільших міжнародних оборонних виставок, був продемонстрований український дрон-камікадзе, який має експортну назву (англійською) Mace, який доволі часто називають аналогом "Ланцета". Це пов'язано, як із задачами, які має виконувати цей дрон, так і аеродинамічним рішенням із Х-подібним оперенням.

Сам дрон представлений компанією UAC на стенді Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI). Щодо назви, то у брошурі він названий Mace, але напис на крилах прямо говорить, що його оригінальна назва саме українська — "Булава".

Й відповідно до опублікованих характеристик та стислого опису, Mace має загальну злітну вагу у 11 кг, з яких на бойову частину припадає 3,6 кг. Бойова частина дрона — комбінована і поєднує у собі кумулятивну, пробивну та термобаричну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?