Верховна рада прийняла законопроєкт №4184 про введення податку на надання онлайн-послуг в Україні. Він зобов'яже інтернет-гігантів, таких як Google, Facebook і Netflix платити ПДВ. За попередніми підрахунками, новий податок дозволить залучати до бюджету додаткові 3 млрд грн щорічно.
Джерело: сайт ВРУ
За законопроєкт 3 червня у другому читанні проголосували 283 парламентарія. Він передбачає, що кожен нерезидент, який протягом року поставляє електронні послуги українцям на суму більше 1 млн грн, повинен платити ПДВ в розмірі 20% від вартості наданих послуг. У разі ухилення від сплати податку передбачено штраф у розмірі 100% вартості наданих послуг.
Податки вводяться для міжнародних компаній, які діють в інформаційному просторі України і заробляють на мережевий рекламі. Це означає, що іноземні онлайн-сервіси, на зразок Facebook, Netflix, Youtube і інші, якими користуються українці, повинні будуть платити податок за свою фактичну роботу в країні.
Користувачі соцмереж та пошукових сервісів податки сплачувати не будуть. Але експерти попереджають, що послуги компаній, яких зобов'язали платити ПДВ в Україні, можуть подорожчати.
Хто і за що буде платити податок
Платити ПДВ зобов'язали постачальників електронних послуг, у яких немає в Україні постійного представництва. Українські юрособи та ФОПи не повинні будуть платити 20% податку при купівлі електронних послуг у іноземних компаній.
Під електронними послугами в законі розуміється надання доступу до контенту через інтернет - це доступ до зображень, фотографій, текстів, книг, журналів, відео, аудіо, ігор, в тому числі до азартних.
Хто буде платником податку за електронні послуги - інфографика t.me/getmantsevdanil
Кому надаються електронні послуги - інфографика t.me/getmantsevdanil
Як ідентифікують отримувача послуг - інфографика t.me/getmantsevdanil
Які послуги вважаються електронними - інфографика t.me/getmantsevdanil
Які послуги не вважаються електронними - інфографика t.me/getmantsevdanil
Освітні послуги звільнять від податку - інфографика t.me/getmantsevdanil
Читайте також: