В Україні застосують графіки відключення світла через дефіцит електроенергії
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні застосують графіки відключення світла через дефіцит електроенергії

світло
Джерело:  Укренерго

Через дефіцит в енергосистемі 18 квітня щодо бізнесу й промисловості можуть застосовувати графіки обмежень потужності.

В Україні зафіксували дефіцит електроенергії

Як зазначається, з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості застосують графіки обмеження потужності.

Ці заходи не торкнуться обʼєктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.

Графіки відключеньдля споживачів наразі діють у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі і на Донеччині.

Українців просять максимально обачливо використовувати електроенергію у пікові години з 19:00 до 22:00, а промисловість — максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати альтернативні джерела живлення.

Через негоду знеструмлено 5 населених пунктів в Київський та Сумській областях. Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській областях, а через технологічні порушення — у Кіровоградській, Сумській, Чернігівській областях.

Що відомо про атаку РФ на українську енергетику

Під час масованого обстрілу України в ніч на 11 квітня росіяни повністю зруйнували Трипільську ТЕС у місті Українка на Київщині. ПАТ “Центренерго” втратило 100% генерації. До нього входять:

  • Зміївська ТЕС на Харківщині;

  • Трипільська ТЕС на Київщині;

  • Вуглегірська ТЕС на Донеччині.

22 березня російські окупанти вчинили найбільшу від початку повномасштабного вторгнення комбіновану атаку на українську енергосистему. У Харкові стався блекаут.

Серед іншого окупанти вдарили по Дніпровській ГЕС, але загрози прориву греблі немає. Обидві станції, які входять до складу ДніпроГЕС (ГЕС-1 і ГЕС-2), припинили роботу, водночас ГЕС-2 зазнала критичних пошкоджень.

У ніч на 29 березня Росія завдала масштабного ракетного авіаудару по обʼєктах паливно-енергетичного сектора України. Тоді пошкодило енергоінфраструктуру в Дніпропетровській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Черкаській та Чернівецькій областях. Цілями окупантів також були Канівська і Дністровська гідроелектростанції, що розташовані в Черкаській і Чернівецькій областях.

За оцінками Центру досліджень енергетики, у липні — серпні можна очікувати жорстких обмежень для споживачів після останніх атак на енергетику.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?