В Україні збільшили розмір допомоги важкохворим дітям
Категорія
Економіка
Дата публікації

В Україні збільшили розмір допомоги важкохворим дітям

В Україні збільшили розмір допомоги важкохворим дітям
Джерело:  online.ua

В Україні майже в два рази збільшать розмір допомоги важкохворим дітям. Відповідний закон 17 лютого підписав президент України Володимир Зеленський. Він вступить в силу з 1 січня 2022 року, передає ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ОПУ.

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення зміни до статті 18 7 Закону України" Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо підвищення розміру допомоги на дітей з важкими хворобами, яким не встановлено інвалідність "№ 1176-их, прийнятий Верховною Радою 2 Лютий 2021 ", - йдеться в повідомленні Офісу президента.

З 1 січня 2022 року розмір щомісячної державної допомоги на важкохворих дітей буде виплачуватися в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Раніше виплати були на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Така допомога виплачується сім'ям з дітьми, хворими важкими перинатальними ураженнями нервової системи, які мають важкі вроджені вади розвитку, рідкісними орфанними захворювання, хворіють онкологічними, онкогематологічними захворюваннями, дитячим церебральним паралічем, страждають на тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу, гострими або хронічними захворюваннями нирок IV ступеня . Також таку допомогу виплачують на дитину, яка отримала важку травму і якій потрібна трансплантація органу, паліативна допомога.

Нагадаємо, прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року становить 2189 грн, з 1 липня передбачено збільшення до 2294 грн, з 1 грудня - до 2393 грн. Також заплановано зростання мінімуму для основних соціальних і демографічних груп:

  • для дітей у віці до 6 років сума з 1 січня складе 1 921 грн, з 1 липня - 2013 грн, з 1 грудня - 2100 грн.

  • для дітей від 6 до 18 років: 2395 грн - з 1 січня, 2510 грн - з 1 липня і 2618 грн - з 1 грудня.

  • для працездатних осіб - 2270 грн з 1 січня, 2379 грн - з 1 липня, 2481 грн - з 1 грудня.

  • для непрацездатних - 1769 грн з 1 січня, 1854 грн з 1 липня і 1 934 грн з 1 грудня.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні почали по-новому виплачувати допомогу на дитину.

Категорія
Культура
Дата публікації

У Празі покажуть фільм "Понівечене дитинство" про викрадення Росією українських дітей

діти
Джерело:  online.ua

21 лютого у столиці Чехії — Празі — відбудеться показ документальної стрічки “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA. Переглянути фільм про викрадення Росією українських дітей можна буде в Інституті Сервантеса з 18:00 до 20:00.

Головні тези:

  • Журналісти задокументували свідчення неповнолітніх українців про військові злочини Росії.
  • Українська влада ідентифікувала щонайменше 19 546 випадків викрадення українських дітей Росією, що свідчить про масштабність цього жахливого явища.

Стрічку "Понівечене дитинство" покажуть у Чехії

Документальний фільм розповідає історії українських дітей, які стали жертвами викрадення російських загарбників на тлі повномасштабної війни.

У стрічці діти та їхні батьки розповідають власні історії. Українські діти перебували в полоні, частину з них силоміць вивозили до так званих оздоровчих таборів у Росії, інші були розлучені з батьками.

Команда Online.UA задокументувала свідчення неповнолітніх про військові злочини Росії проти українського народу.

Варто зазначити, що показ фільму завершиться бесідою з українським психологом, фасилітатором групи, Національним технічним координатором з питань дітей та збройних конфліктів/головою Секретаріату Міжвідомчої групи з питань дітей та збройних конфліктів Оленою Скрипко та двома дітьми, які були викрадені Росією та повернуті в Україну.

Зокрема своєю історією поділиться Кіра. 17 березня 2022 року її батько загинув під час вибуху. Потім Кіра та інші мешканці її будинку деякий час ховалися в підвалі.

25 березня вони вирішили пішки піти з Маріуполя, але на виїзді з міста натрапили на замінування. Кіра та ще одна дитина отримали поранення. Українські військові надали їм першу медичну допомогу.

Пізніше дівчат на транспорті відвезли до села Мангуш, де дислокувалися російські військові. Потім російські війська депортували дівчат до Донецька. У Маріуполі з дружиною був і дід Кіри  — Олександр, але йому вдалося втекти і переїхати до Чернівців. Весь час він шукав онучку.

15 квітня йому зателефонувала віце-прем'єр-міністр України Ірина Верещук і повідомила, що він може приїхати на окуповану територію за нею через Росію. До цього долучилися Офіс Президента, Червоний Хрест, представники Ватикану.

Також глядачі зможуть дізнатися історію Влада. Під час восьмимісячного ув’язнення в таборах на окупованих територіях Херсонщини та Криму він став жертвою психологічного та фізичного насильства.

Що важливо розуміти, українська влада ідентифікувала 19 546 випадків викрадення українських дітей Росією.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?