В українській енергосистемі зафіксували профіцит попри обстріли РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

В українській енергосистемі зафіксували профіцит попри обстріли РФ

Міністерство енергетики України
Енергетика

В енергосистемі України виник профіцит електроенергії. Надлишки сумарною величиною постачання 1 600 МВт-год з 11:00 до 15:00 передавалися до Польщі.

Попри обстріли, в енергосистемі зафіксували профіцит

Як зазначається, 3 січня в енергосистемі України виник профіцит електроенергії, попри ворожі обстріли енергетичних обʼєктів.

Надлишок, який оцінюють в 1600 МВт год передавали до енергосистеми Польщі для стабілізації мережі. 

Окрім цього, планується експорт електроенергії до Молдови обсягом 810 МВт год, а також імпорт розміром 9979 МВт год.

У короткострокові ремонти вийшло два блоки ТЕС і один блок ТЕЦ, водночас після закінчення аварійних робіт до мережі під’єднано блок і корпус теплоелектростанцій. У резерві 6 одиниць теплової генерації, які буде залучено у разі потреби.

Україна змогла повністю забезпечити себе власним газом

За словами глави Кабміну Дениса Шмигаля, Україна вперше в історії проходить опалювальний сезон на газі власного видобутку.

Ми проходимо цей опалювальний сезон вперше в історії України на газі власного видобутку, — заявив глава уряду.

Денис Шмигаль звертає увагу на те, що "Нафтогаз України" і державне підприємство "Укргазвидобування" збільшили обсяги видобутку на 11%, а також відкрили нові свердловини видобутку газу доволі великого об'єму.

Зараз у наших сховищах — близько 10 мільярдів кубічних метрів газу. І ми дійсно проходимо цей опалювальний сезон на газі виключно українського видобутку, — додав прем’єр-міністра.

Категорія
Політика
Дата публікації

ЄС заявив про позитивний сигнал від Трампа щодо України

Трамп
Джерело:  DW

Верховна представниця Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас наголосила, що новий президент США Дональд Трамп дійсно налаштований завершити війну Росії проти України, однак це не все.

Головні тези:

  • ЄС та США хочуть досягти для України стійкого і справедливого миру.
  • Трамп планує зупинити загарбницьку війну Росії проти України до весни 2025 року.

Трамп налаштований серйозно

За словами Каллас, не лише Європейський союз, а й новий очільник Білого дому хочуть досягти для України стійкого і справедливого миру, а не тимчасового перемир'я.

Таким чином вона прокоментувала першу офіційні перемовини з главою Держдепу Марко Рубіо.

Представниця Євросоюзу зауважила, що Штати та ЄС переконані у необхідності тиснути на російського диктатора Володимира Путіна, щоб добитися завершення війни.

На переконання Каллас, останні заяви Трампа є позитивним сигналом, адже президент США уже намагається схилити Кремль до мирних перемовин.

Саме Росія почала цю війну. І Росія ж може її закінчити, припинивши бомбити мирних жителів і цивільну інфраструктуру, а також вивівши свої війська з України. Тому ми повинні чинити на них тиск. Президент Трамп виступав з дуже жорсткими заявами на адресу Путіна. Тож, думаю, у нас схоже бачення ситуації.

Кас Каллас

Кас Каллас

Верховна представниця Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики

Трамп обрав новий дедлайн для завершення війни РФ проти України

Анонімні джерела The Independent нещодавно заявили, що президент США Дональд Трамп планує зупинити загарбницьку війну Росії проти України до весни 2025 року.

За слова інсайдерів, побоювання, що американський лідер може відмовитися від підтримки України та піти на болючі для країни компроміси, є хибним.

Тим, хто турбується про Україну, слід звернути увагу на присутність Арахамії (лідера фракції "Слуга народу" Давида Арахамії — ред.) на інавгурації. Це дуже важливий крок, який показує намір Дональда Трампа забезпечити Україні хорошу угоду наприкінці цього процесу. Це має заспокоїти нерви.

Як вдалося дізнатися журналістам, очільник Білого дому дійсно серйозно ставиться до питання завершення війни.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?