В Україну вдруге приїхав голівудський актор Лієв Шрайбер
Категорія
Культура
Дата публікації

В Україну вдруге приїхав голівудський актор Лієв Шрайбер

В Україну вдруге приїхав голівудський актор Лієв Шрайбер
Джерело:  online.ua

Вдруге за останні кілька місяців в Україну приїхав голівудський актор Лієв Шрайбер у якості посла благодійної платформи United24, яка надає допомогу постраждалим від кремлівської агресії українцям.

Джерело: Всеукраїнський телемарафон

Що відомо про візит Шрайбера в Україну

У квітні відомий актор вже приїздив до Львова, а тепер завітав і до Києва.

Вранці зірку зустріли на вокзалі в Києві. Його провели фотовиставкою, яка присвячена війні.

В Україні Шрайбер виступає не тільки як представник United24, але й просуває проект Suport Humans, який має на меті побудувати воєнний госпіталь для поранених українських військових.

Лієв Шрайбер (фото - скріншот Всеукраїнський телемарафон)

Шрайбер також займається психологічною підтримкою українців.

Одна з платформ, яку я підтримую, називається Ukraine Needs You. Вона надає цілодобові психологічні консультації українцям. Мені здається, у цей складний час дуже важливо говорити одне з одним, - розповів актор.

У квітні актор приїздив до Львова у якості волонтера благодійної організації  World Central Kitchen та готував борщ для вимушених переселенців на кордоні в Перемишлі.

У Львові його застала повітряна тривога.

Коли я опинився всередині України, для мене було неймовірно побачити неймовірну стійкість та мужність українців. Я вважаю, що Путін зробив свою найбільшу помилку, - розповів тоді актор.

Цікаво, що Шрайбер - американський актор, режисер, сценарист і продюсер з українським корінням. Він є засновником ініціативи   BlueCheck Ukraine, яка з перших днів війни втілює гуманітарні проекти в Україні.

Актор народився у Сан-Франциско, штат Каліфорнія, в сім'ї художниці Гезер Мілгрем і театрального актора й режисера Телла Шрайбера.

У його батька змішані австрійські, ірландські, швейцарські та шотландські корені, а мати єврейка, предки якої іммігрували з Польщі, України та Німеччини (дід по материнській лінії - з України).

У 2005-му році Шрайбер вже був в Україні, де в якості режисера знімав фільм "Все ясно".

Герой фільму - молодий американський єврей їде в Україну шукати жінку, яка врятувала його діда в українському місті Трачімброді (Трохимбрід на Волині), перед тим, як туди прийшли німці.

Головні ролі виконали Елайджа Вуд та Євген Гудзь - вокаліст і засновник американського гурту Gogol Bordello.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці озвучили нову теорію виникнення Місяця

Місяць
Джерело:  Interesting Engineering

Астрофізики з Геттінгенського університету та Інституту Макса Планка поставили під сумнів твердження, що Місяць утворився внаслідок катастрофічного зіткнення Землі з протопланетою Тея та запропонували нову гіпотезу. 

Головні тези:

  • Науковці висунули нову теорію походження Місяця, під сумнів ставиться ідея про катастрофічне зіткнення з протопланетою Тея.
  • Дослідження ізотопів кисню показали схожість у вмісті ізотопу кисню-17 між Місяцем і Землею.
  • Виявлено, що Місяць був утворений з земної мантії з мінімальною участю протопланети Тея.
  • Аналіз свідчить, що метеорити типу “енстатитові хондрити” могли доставити на Землю більшість води на ранніх етапах її формування.

Як насправді міг виникнути Місяць

Науковці провели аналіз ізотопів кисню у зразках місячних пород і з’ясували, яким чином насправді міг сфомуватись Місяць та яке відношення це має до появи води на Землі.

На думку астрофізиків, Місяць був утворений з земної мантії за мінімальної участі протопланети Тея.

Для дослідження було проведено ізотопний аналіз кисню в 14 місячних зразках, а також 191 вимірювання земних мінералів. Ізотопи — це різновиди одного і того ж елемента з різною атомною вагою. Дослідники застосували вдосконалену техніку "лазерного фторування". Цей метод передбачає використання лазера для вилучення кисню зі зразків гірських порід. Вимірювання показали надзвичайно високу схожість у вмісті ізотопу кисню-17 (17O) між зразками з Землі та Місяця, — пояснюють автори матеріалу.

Науковці висунули нову гіпотезу утворення Місяця
Місяць

Це відкриття протягом багатьох років спантеличувало науковців і через отримало назву “ізотопної кризи”.

Мова про те, що Земля і Місяць мають дуже схожий ізотопний склад.

Чому Земля та Місяць можуть мати схожий ізотопний склад

Це стало несподіванкою для астрофізиків, адже відповідно до загальноприйнятої теорії формування Місяця, він не може мати однаковий ізотопний склад із Землею через участь протопланети Теї.

Для дослідження було проведено ізотопний аналіз кисню в 14 місячних зразках, а також 191 вимірювання земних мінералів. Ізотопи — це різновиди одного і того ж елемента з різною атомною вагою. Дослідники застосували вдосконалену техніку "лазерного фторування". Цей метод передбачає використання лазера для вилучення кисню зі зразків гірських порід. Вимірювання показали надзвичайно високу схожість у вмісті ізотопу кисню-17 (17O) між зразками з Землі та Місяця, — зазначає керуючий директор Центру геонаук Геттінгенського університету, професор Андреас Пак.

Окрім цього за результатами дослідження було встановлено, що, скоріш за все, метеорити, що отримали назву "енстатитових хондритів", могли доставити на Землю переважну більшість води.

Тому такі дані підтверджують, що вода могла потрапити на Землю на ранніх етапах її формування, а не тільки внаслідок пізніх зіткнень. 

Однак, оскільки нові дані показують, що це не так, багато типів метеоритів можуть бути виключені як причина "пізнього шпону". Наші дані особливо добре пояснюються класом метеоритів під назвою "енстатитові хондрити": вони ізотопно схожі на Землю і містять достатньо води, щоб бути єдино відповідальними за воду на Землі, — підкреслила провідний автор дослідження Мейке Фішер.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?